ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

(Παπουλής 90+΄
)
(Δημ. Γυμν. Αναγ. Σερρών)

Με ένα γκολ του Παππουλή στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πυρσός  έλυσε τον γόρδιο δεσμό της άμυνας του Οδυσσέα Αναγέννησης  στις Σέρρες στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος του βορείου ομίλου της Γ' Εθνικής και η ομάδα των Γρεβενών .....

πήρε μία πολύ μεγάλη και ιστορική νίκη, την δεύτερη εκτός έδρας με τον Ανδρέα Παντζιαρά στον πάγκο.
Ο Πυρσός εκμεταλλεύτηκε έτσι τα στραβοπατήματα των υπόλοιπων και αναρριχήθηκε στον βαθμολογικό πίνακα με 24 βαθμούς. Την νίκη πανηγύρισαν οι φίλαθλοι των πράσινων που βρέθηκαν για μια ακόμα φορά κοντά στην ομάδα σε εκτός έδρας αγώνα.
Τα διοικητικά και οικονομικά προβλήματα του Θερμαϊκού, δεν επέτρεψαν στην ομάδα της Θεσσαλονίκης να ταξιδέψει στην Πτολεμαΐδα για την αναμέτρηση με τον Εορδαϊκό και έτσι, οι γηπεδούχοι κερδίζουν το ματς στα χαρτιά με 3-0.
Ενώ στα χαρτιά κέρδισε τον αγώνα και η ομάδα της Κοζάνης  λόγω αποβολής της ΠΑΕ Καστοριά από το πρωτάθλημα.
Οδυσσέας Αναγέννησης (Αντώνης Δρακόπουλος): Αργυρόπουλος, Καπράνας, Γκάγκας, Σκερλετίδης, Παυλίδης, Γκότοβος, Τριανταφυλλάκης, Μουρατίδης, Μπαργκάν, Γαϊδαρτζής, Καρυπίδης.

Πυρσός Γρεβενών (Ανδρέας Παντζιαράς): Φιρινίδης, Κουρδάκης (28’ λ. τρ. Αλεξανδρής), Σερέτης, Στουρνάρας, Δουλκερίδης, Παπουλής, Βελώνης, Μπανούσης (Μπουγιώτας), Νάιντος, Χατζής (Γκέτσιος), Γιακάκογλου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δαμιανίδης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Περικλείδης, Σπυριδωνίδης (Μακεδονίας)