ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 1 - 3

25η Αγωνιστική
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ
ΆΛΩΣΗ ΤΟΥ ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΜΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ.
Το συγκρότημα του Χρηστου Λάλλου από το πρώτο λεπτό της συνάντησης έδειξε ποιος θα είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα με τις κραυγαλέες ευκαιρίες που δημιούργησε χωρίς να καταφέρει να τις αξιοποιήσει !!!
Καλύτερη η Α.Ε.Π. σε όλη την διάρκεια του αγώνα, κέρδισε δίκαια τον...
αντίπαλό της και μεγαλώνουν οι ελπίδες για την παραμονή της στην κατηγορία.
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
2’ Παράλληλη σέντρα τουΚαραγιάννη στον Γκορουμάνο, πέρασε τον Σιαμπανίδη και το πλασέ απέκρουσε ο Μάνος. 4’ Εκτέλεση φάουλ για την Φλώρινα με τον Φωτεινό, η κεφαλιά που έπιασε ο Μητροβόλης πέρασε άουτ. 10’ Διπλή χαμένη ευκαιρεία με τον Καραγιάννη και τον Τζερεμέ μέσα στα καρέ του ΠΑΣ, πέρασε ανεκμετάλευτη. 12’ Αλιγωρεία του Γκορουμάνου και μεγάλη χαμένη ευκαιρία για ακόμη μία φορά στην εστία του Σιαμπανίδη.
23’ Κόρνερ που εκτέλεσε ο Καραγιάννης, η κεφαλιά που έκανε ο Φαλτάκας πέρασε ελάχιστα άουτ.
β' ημίχρονο
46' Αψογη κάθετη πάσα του Τζερεμέ στον Καραγιάννη, ο οποίος με εύστοχο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Α.Ε.Π. 0-1.
47' Κόρνερ που εκτέλεσε ο Καραγιάννης βρήκε τον Γκορουμάνο στο ύψος της περιοχής, τροφοδότησε τον Φαλτάκα και με κρεμαστό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του 0-2.
48' Επέλαση του Καραγιάννη από δεξιά, άδειασε την άμυνα του ΠΑΣ. το πλασέ που επιχείρησε απομάκρυνε ο Φαρμάκης σε κόρνερ.
54' Ο Καραγιάννης για ακόμη μιά φορά αλώνισε την άμυνα του ΠΑΣ, άργησε όμως να κάνει το πλασέ και πάσαρε στον Γκορουμάνομ αλλά το σουτ βρήκε σε σώματα.
50' Ο Φωτεινός εκτέλεσε απ' ευθείας φάουλ και η μπάλα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασόπουλου.

78' Σουτ βολίδα του Μάνου πέρασε ελάχιστα άουτ.
84' Ο Καραγιάννης σε γρήγορη αντεπίθεση, έβγαλε στον Γκορουμάνο και με άψογο πλασέ σημείωσε το τρίτο τέρμα για την Α.Ε.Π..
87' Ο Μάνος πάσαρε στον Φωτεινό έξω από την περιοχή και με μακρινό πλασέ μείωσε το σκορ σε 1-3.

Άριστη η διαιτησία των: A. Bαλιώτη, Η. Νατσούλα, Α. Νίκζα (Λάρισας).
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ (Παπαδόπουλος Π.): Σιαμπανίδης, Μουρουζίδης, Τσαπαρής, Μάνος, Φαρμάκης, Ασλάνογλου (48' Πλαγιάντζης), Φωτεινός, Τράικος, Μητροβόλης, Ιωαννίδης, Φουδούλης.
Α.Ε.Π. (Χ. Λάλλος): Αθανασόπουλος, Κυριακίδης, Χριστοφορίδης, Φαλτάκας, Παπακωνσταντίνου, Μαντζώλας (85' Τζιαμπίρης), Χαραλαμπίδης, Κοτζατίσογλου (87' Πολύζος), Τζερεμές, Γκορουμάνος (90' Φουσάνης), Καραγιάννης.