Σάββατο 17 Απριλίου 2010

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ.....Γυμνάσιο Κιβωτού - 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών

Γυμνάσιο Κιβωτού - 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών 1-5(1-1)
 Παρασκευή 16 Απριλίου 2010

Πολύ ανώτερο το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών συνέτριψε το Γυμνάσιο Κιβωτού με 5-1. Το Γυμνάσιο Κιβωτού προέβαλε αντίσταση μόνο στο 1ο 30λεπτο που το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, ενώ στο 2ο ημίχρονο το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών είχε καθολική υπεροχή, ήταν καταιγιστικό και σημειώνοντας άλλα 4 τέρματα, έφτασε εύκολα στη νίκη.
Το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών προηγήθηκε στο 15΄με πλασέ μέσα απ' την περιοχή του Γ. Πουρνάρα μετά από ασίστ του Σ. Τσιαρσιώτη, ενώ το Γυμνάσιο Κιβωτού ισοφάρισε με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Θ. Παπαδόπουλος στο 20΄. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πάλι μπροστά στο σκορ στο 40΄με πλασέ του Σούλα μετά από ασίστ του Ντινόπουλου, ενώ στο 53΄με κοντινό πλασέ του Ντινόπουλου μετά από εξαιρετική πάσα του Θ. Δημόπουλου έγινε το 1-3. 2 λεπτά αργότερα στο 55΄ο Πουρνάρας με έξοχο πλασέ από το ύψος της περιοχής διεύρυνε το δείκτη του σκορ σε 1-4, και ο Ντινόπουλος στο 59΄ένα λεπτό πριν τελειώσει το παιχνίδι, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Κιβωτού, διαμόρφωσε το τελικό 1-5.