Παρασκευή 30 Ιουλίου 2010

Γιαγκελόνια - Άρης 1-2 (VIDEO)

Σημαντικό προβάδισμα για πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ πήρε ο Αρης απόψε στην Πολωνία. Η ομάδα του Κούπερ, με δύο τέρματα σε λιγότερο από 10 λεπτά στις αρχές του α` ημιχρόνου νίκησε 2-1 την Γιαγκελόνια στο Μπιάλιστοκ και πλέον θα έχει τον πρώτο λόγο ενόψει του επαναληπτικού της 5ης Αυγούστου στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Τα τέρματα των νικητών σημείωσε ο Κάλβο (4`-πέναλτι, 7`), ενώ για την Γιαγκελόνια μείωσε στο 24` ο Γκρζιμπ.
Το φιλμ του αγώνα:
3΄ Κάθετη μπάλα του Ναφτί στον Τσέζαρεκ που ανατρέπεται μέσα στην περιχή και ο διαιτητής σφυρίζει πέναλτι.
4΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!!! Ο Κάλβο σκοράρει από την λευκή βούλα, 1-0 για τον Άρη.

7΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2 για τον Άρη και πάλι με τον Τόνι Κάλβο. Ο Νέτο έβγαλε σέντρα από τα δεξιά και ο Κάλβο με προβολή έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα των Ισραηλινών.

23΄ΓΚΟΛ. Μειώνει η Γιαγκελόνια σε 1-2 με σκόρερ τον Γκρζιμπ.

30΄ Σουτ του Κάλβο εκτός περιοχής, ασταθής απόκρουση του Σαντομιέρσκι, ο Τσέζαρεκ στην επαναφορά δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο των Πολωνών που έσωσε την ομάδα του.