ΚΑΜΒ. ΔΕΣΚΑΤΗΣ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 1-3 (1-0)

ΣΑΒΒΑΤΟ 11-12-2010
ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
ΩΡΑ 3μμ
11η αγωνιστική
Την έκπληξη της αγωνιστικής έκανε η Α.Ε.Π. στο παγωμένο γήπεδο της Δεσκάτης. Με το θερμόμετρο στους - 3 βαθμούς ξεκίνησε ο αγώνας και με το καλησπέρα η Α.Ε.Π. βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Τσικρίκη. Ποιοτικά κακό το πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις και από τις δύο ομάδες, όπου πρόσφεραν κακό θέαμα στους λιγοστούς φιλάθλους.
Ολική ανατροπή στην επανάληψη και από το 60' έως και το φινάλε του αγώνα, η Α.Ε.Π. πήρε τα ηνία και κατάφερε να σκοράρει 3 φορές την εστία της Δεσκάτης, μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών.
Για την ιστορία, να πούμε πως ο αγώνας διεκόπη δύο φορές εις βάρος του  Καμβουνιακού Δεσκάτης.
ΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ
α' ημίχρονο
1' σέντρα του Πετσούλα εκμεταλλεύτικε με τον καλύτερο τρόπο ο Τσικρίκης και με πλασέ έκανε το 1-0 για την Δεσκάτη.
32' καλή στιγμή για την Α.Ε. Ποντίων, με τον Γεωργιάδη να αδυνατεί να πλασάρει τον Κουζούμη.
β' ημίχρονο
48' από θέση τετ α τετ, ο Γκορουμάνος πλασάρει και ο Κουζούμης κρατάει ανέπαφη την εστία, κάνοντας την απόκρουση του αγώνα.
56' πλασέ του Παπατσάνη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Αποστολίδη.
60' κορνερ που εκτέλεσε ο Γκορουμάνος, ο Ντεμάι από κοντά δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
64' αδύναμο σουτ του Γκορουμάνου μπλόκαρε ο Κουζούμης.
74'  κορνερ με εκτελεστή τον Γκορουμάνο, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι βρήσκει τον Γεωργιάδη και με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.
76' χαμένη  ευκαιρία με το Γκορουμάνο να κάνει κακό πλασέ απέναντι στον Κουζούμη.
82' η κεφλιά του Γκορουμάνο έξω από την περιοχή της Δεσκάτης βρήκε τον Ασλανίδη, ο οποίος αφού απέφυγε 2 αμυντικούς του Καμβουνιακού, πλάσαρε εύστοχα και έδωσε προβάδισμα στην φιλοξενούμενη Α.Ε.Π. 1-2.
88' δυνατό σουτ του  Γκορουμάνου κατέληξε στα δίχτυα του Κουζούμη, αφού πρώτα χτύπησε σε σώματα και άλλαξε πορεία 1-3.
Πολύ καλή η διαιτησία του: Λέκκα, Μωησιάδης, Ζούμπουκα (Γρεβενών).

Κίτρινες κάρτες: Παπακων/νου, Τσικρίκης, Κακούσιος και 2η ο Παπατσάνης (κόκκινη) (Καμβ. Δεσκάτης)
και Κεντεποζίδης (Α.Ε.Π.).
Καμβ. Δεσκάτης: ('Αρης Πιτιλάκος) Κουζούμης, Λαγιοκαλάς (71 Κουτούλας), Κόγιος, Παπακων/νου, Σωτήρης, Κατής (20' Ράτζας Κ.), Ράτζας, Τσικρίκης, Παπατσάνης, Κακούσιος, Πετσούλας.

Α.Ε.Π. Βατολάκκου: (Σάκης Ανδρεόπουλος) Αποστολίδης, Τσιούρης, Κεντεποζίδης, Καραπάς, Σπυρόπουλος, Ντεμάι (88' Νικολαίδης), Βουτσής, Γεωργιάδης, Μαγιάννης, Γκορουμάνος. Ασλανίδης.