άλλους οδηγούς, αλλά παραπονιέσαι στον αστυνομικό ότι δεν δίνει κλήση και στους άλλους οδηγούς.

Και τέλος, εδώ και πέντε χρόνια έβριζες την προηγούμενη κυβέρνηση,

... και σήμερα μόλις πέντε μήνες μετά, λες πως φταίει η σημερινή!!!!!!!!!!!!

φιλικά από την souita

Παναθηναϊκός-Σταντάρ Λιέγης 1-3. (video)

Δύο γρήγορα γκολ από τους Βίτσελ (8') και Γιοβάνοβιτς (16'), με τον Γκαλίνοβιτς να φέρει ευθύνη και τις δύο φορές, γκρέμισαν από νωρίς τις ελπίδες του Παναθηναϊκού για ένα καλό αποτέλεσμα κόντρα στη Σταντάρ Λιέγης. Οι Βέλγοι έφυγαν νικητές με 3-1 από το ΟΑΚΑ, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τους "16" του Europa League, κάνοντας το έργο των "πρασίνων" στη ρεβάνς εξαιρετικά δύσκολο. Ο Βύντρα μείωσε στο 48ο λεπτό, αλλά ο Ντε Καμάργκο έριξε τη χαριστική βολή στο 74' κι ενώ ο Παναθηναϊκός πίεζε για να ισοφαρίσει.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, με την είσοδο των Καραγκούνη και Σαλπιγγίδη, αλλά βρήκαν εξαιρετικά στημένη την άμυνα της Σταντάρ. Επιπλέον, τρία λεπτά μετά το γκολ του Ντε Καμάργκο, οι "πράσινοι" έμειναν με 10 παίκτες, καθώς ο Δάρλας είχε τραυματιστεί και δεν μπορούσε να συνεχίσει στον αγώνα (ο Νιόπλιας είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του).
Το τελευταίο σφύριγμα του Σκωτσέζου διαιτητή, Κρεγκ Τόμσον, βρήκε τον Παναθηναϊκό με 9 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο, αφού ο Σιμάο αποβλήθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι Βέλγοι πήραν μια σπουδαία νίκη, την οποία πανηγύρισαν έξαλλα μπροστά στους 200 περίπου φίλους τους που βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ και πλέον βρίσκονται με το ένα πόδι στα προημιτελικά.

Διαιτητής: Κρεγκ Τόμσον (Σκωτία)

Κίτρινες κάρτες: Βύντρα, Σαριέγκι, Σιμάο, Καραγκούνης - Σαρ, Γκέρσον, Γιοβάνοβιτς, Μπολάτ
Κόκκινη κάρτα: Σιμάο

Παναθηναϊκός (Νιόπλιας): Γκαλίνοβιτς, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Δάρλας, Σιμάο, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Ρουκάβινα (71' Χριστοδουλόπουλος), Λέτο (46' Σαλπιγγίδης), Νίνης (46' Καραγκούνης), Σισέ

Σταντάρ Λιέγης (Ντ' Ονόφριο): Μπολάτ, Καμοτσάτο, Ράμος, Σαρ, Γκέρσον, Νικέζ (67' Μανγκαλά), Ντεφούρ (21' Καρσέλα-Γκονσάλες), Βίτσελ, Ντε Καμάργκο, Γιοβάνοβιτς (79' Νταλμά), Μποκανί.