Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011

Super League: Ηρακλής – Skoda Ξάνθη 1-1 (video)

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Ηρακλής και Ξάνθη στο Καυτανζόγλειο για την 24η αγωνιστική στη Super League. Οι Ακρίτες προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με τον Καζάκη, ενώ οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν με τον Dani στις καθυστερήσεις. Το συγκρότημα του Νίκου Παπαδόπουλου τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Φλίσκα στο 58΄.
Το ντέρμπι κορυφής της Serie A στον William Hill. Δες ζωντανά και εντελώς δωρεάν το Milan – Napoli
Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Καζάκη που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ελευθερόπουλο. Οι «κυανόλευκοι» αντέδρασαν και πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά δεν ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια. Η Ξάνθη επεδίωξε να αιφνιδιάσει στο ξεκίνημα του β΄ μέρους, αλλά ο Γηραιός ξαναπήρε γρήγορα τα ηνία του αγώνα, ενώ κυριάρχησε απόλυτα από το 58΄ και έπειτα, όταν ο Φλίσκας είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Τελικά δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Dani να ισοφαρίζει και να διαμορφώνει το 1-1
Σκόρερ: 90΄ Dani / 3΄ Καζάκης
Κόκκινη: 58΄ Φλίσκας
Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής (64΄ Mahop), Lima, Κατσαμπής (71΄ Κατσαμπής), Josemi, Παπαστεριανός (81΄ Robles), Dani, Mara, P. Garcia, Zerka, Epalle
Ξάνθη:Gspurning, Κομεσίδης, Stewart, Gleison, Κωστούλας, Boateng, Adefemi (60΄ Βάλλας), Φλίσκας, Katongo (64΄ Quintana), Poy, Καζάκης (75΄ Σουάνης)

Τα γκολ από το Ηρακλής – Ξάνθη 1-1 (video)