Σειρήνα-Εθνικός Κατερίνης 3-4

Δ' Εθνική 3ος Όμιλος
Τετάρτη 13/4/2011
Γήπεδο Σειρηνίου
 Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εθνικός Κατερίνης, που επικράτησε με σκορ 4-3 της Σειρήνας.
Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με πολλές απουσίες, παρ' όλα αυτά ήταν καλύτεροι στο α' μέρος, πήραν προβάδισμα στο σκορ, αλλά στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, όλα ήρθαν τούμπα και οι φιλοξενούμενοι με κάποιες αλλαγές στο σχήμα της ομάδας, πήραν κεφάλι και κατάφεραν και γύρισαν το ματς, χάνοντας μάλιστα κλασικές ευκαιρίες για γκολ.
Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Μπεκιάρης (36'), Τάσιος (46', 66') και Καμπερίδης (53'), ενώ για τους γηπεδούχους, τα γκολ σημείωσαν ο Μπλάντος (28') και ο Τζερεμές (37', 76).
 ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
10' σέντρα του Μπλάντου, ο Τζερεμές το πλασέ άουτ.
28' κόρνερ που εκτέλεσε ο Τσιάτσος, ο Μπλάντος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
30' ο Μπεκιάρης έκλεψε την μπάλα, επιχείρησε καλό σουτ, αλλά μπλόκαρε σταθερά ο Ισαακίδης.
38' παράλληλη πάσα του Λαζαρίδη στον Μπεκιάρη, με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1-1.
37' λάθος της άμυνας εκμεταλλεύτηκε ο Τσαγιαννίδης, πάσαρε στον Τζερεμέ και με πλασέ διπλασίασε για την ομάδα του σε 2-1.

β' ημίχρονο
46' ο Τάσιος που πέρασε ως αλλαγή, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, με σκαφτό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 2-2.
53' ο Καμπερίδης με πλασέ από το ύψος της περιοχής, σημειώνει το τρίτο τέρμα για την ομάδα του 2-3.
56' γέμισμα του Δερμίση στον Γκουνταμάνη, το πλασέ λίγο άουτ.
63' κάθετη πάσα στον Γκουνταμάνη, από θέση τετ- α- τετ. έχασε μεγάλη ευκαιρία πλασάροντας άουτ.
66' σέντρα του Ελισιάδη στην περιοχή, ο Γκουνταμάνης κεφαλιά πάσα στον Τάσιο που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ισαακίδη, και έκανε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ σε 2-4.

76' σέντρα του Τσιάτσου, ο Τζερεμές με πλασέ μείωσε σε 3-4.
78' δυνατό σουτ του Γκέτσιου έξω από την περιοχή, σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σαρπότα, στην επαναφορά ο Μπλάντος δεν πρόλαβε να κάνει το σουτ, καθώς η μπάλα απομακρύνθηκε από αμυντικά πόδια του Εθνικού.
88' ο Συρανίδης από θέση τετ-α-τετ, πλάσαρε άουτ.
89' ο Τάσιος από καλή θέση πλάσαρε άουτ.
Διαιτησία: Γιώτης, Αρβανίτης, Θανασιάς (Ηπείρου).
ΣΕΙΡΗΝΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Ισαακίδης, Τσιάτσος, Τζερεμές, Κυριακίδης (46' Φαλτάκας), Ιωαννίδης, Κουκουτσέλας, Γκέτσιος, Τσαγιαννίδης, Δούμας (74' Μπόζιαρης), Μπλάντος, Αναγνώστου.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Σαρπότας, Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Μαγκλάρας, Τζιάμας (46' Τάσιος), Ελισιάδης, Λαζαρίδης, Γκουνταμάνης, Ζυγόπουλος (90' Δεληγιαννίδης), Μπεκιάρης, Καμπερίδης (75' Συρανίδης).