Τρίτη 3 Μαΐου 2011

Λευκάδια – Γαλατινή 4-0

Σ’ ένα παιχνίδι που η Γαλατινή έπαιζε τους κόπους όλης της χρονιάς και ήθελε πάση θυσία τη νίκη τελικά δεν κατάφερε να αποσπάσει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας και έτσι παρέτεινε την αγωνία της σωτηρίας μιας και ευνοήθηκε από τα αποτελέσματα του Σβορώνος και της Λεπτοκαρυάς που και αυτοί γεύτηκαν την ήττα.
Το πρώτο 45λεπτο ήταν πολύ κακό ποιοτικά με δυο ευκαιρίες να δημιουργούνται όλες κι όλες μπροστά στα καρέ των δυο ομάδων.
Η εικόνα του αγώνα
Στο 9’ και ενώ η Γαλατινή είχε κερδίσει φαουλ αμυντικός απομάκρυνε, η μπάλα έφτασε στον Θεοδωρίδη που έφυγε στην
αντεπίθεση και απέναντι από τον Μακρή δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 1-0.
Στο 27’ προσωπική ενέργεια του Κουτσομήτρου από πλάγια, προσπάθησε με σέντρα σουτ να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα, η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 50’ μετά από ομαδική ενέργεια η μπάλα έφτασε στον Θεοδωρίδη που με έξοχο πλασέ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μακρή.
Στο 54’ μετά από συνεργασία Τρουπκου- Γιαουλτζή και ευθύβολο σουτ από πλεονεκτική θέση , η μπάλα δεν βρήκε στόχο.
Στο 58’ φαουλ του Τσιούκρα ο Μαντζώλας από κοντά δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 75’ ο Έξαρχος που είχε περάσει αλλαγή και έδωσε ώθηση στην ομάδα του μετά από έξοχο συνδυασμό έγραψε το 3-0.
Στο 81’ μπάσιμο του Έξαρχου και σπάσιμο της μπάλας στον Γιαουλτζή που έγραψε το 4-0.
ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Κοτζαχρήστος, Σαρτίνος, Ηλιάδης, Θεοδωσιάδης, Μαντζιαρίδης, Ζαχαριουδάκης, Τρούπκος, Σιαλμάς, Γιαουλτζής, Θεοδωρίδης (Έξαρχος, Ορδουλίδης).
ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Μακρής, Σταυρίδης, Κιουλτζής, Μαντζώλας, Ρότσκος, Μπλιάγκος, Γκαραγκούνης, Τσιούκρας, Κουτσομήτρος, Παπαρίζος, Μπάκανος (Μυλωνάς , Καρανάσιος).