ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ - ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 0-9 - ΑΠΟΝΟΜΗ ΚΥΠΕΛΛΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ

ΑΠΟΝΟΜΗ ΚΥΠΕΛΛΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ Α΄ΚΑΙ Β΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Τετάρτη: 15-06-2011
ώρα: 17.00 μ.μ.
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕΓΑΡΟΥ

Διαιτησία: Δροβατζήκας, Βλαχάκης, Ντόλιας(Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ)

Σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στοΜέγαρο, ανάμεσα στους Πρωταθλητές της Α΄και Β΄κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Γρεβενών,Γρεβενά Αεράτα και Κεραυνό Μεγάρουαντίστοιχα, απονεμήθηκαν τα κύπελλα των Πρωταθλητών απ’ τον Πρόεδρο της Ε.Π.Σ. Γρεβενών, Γιώργο Κοσματόπουλο.
Παρά τη βροχόπτωση, αρκετοί φίλαθλοι παρευρέθηκαν στο γήπεδο και τίμησαν με την παρουσία τους τη λιτή εκδήλωση. ΄Αριστη η φιλοξενία από τους γηπεδούχους και πανηγυρισμοί στην ανάπαυλα του α΄ημιχρόνου κατά την απονομή των κυπέλλων και των μεταλλίων στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
Μετά τον αγώνα ο Πρόεδρος των Γρεβενά Αεράτα Παναγιώτης Αποστολίδης και ηδιοίκηση του Μεγάρου, παρέθεσαν δείπνο στους ποδοσφαιριστές, τους προπονητές και τους φίλους των ομάδων τους.
Για την ιστορία, άνετη επικράτηση είχαμε για τα Γρεβενά Αεράτα με το ευρύ σκορ 0-9.
Στο 4ο λεπτό ο Ντινόπουλος με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 10ο λεπτό μετά από εκπληκτική κάθετη πάσα του Σ. Μπαλοδήμου, πάλι ο Ντινόπουλος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-2.

Στο 25΄ατομική προσπάθεια του Κατσαντώνη από αριστερά και «πάρε βάλε» στον Παπακώστα, που έγραψε το 0-3.

Στο 27ο λεπτό ο Ντινόπουλος μετά από ατομική προσπάθεια πάσαρε στον Π. Λάλλο, που από κοντά με πλασέ σημείωσε το 0-4.

Στο 47΄χατ τρικ ο Ντινόπουλος μετά από ασίστ του Χρ. Μπαλοδήμου και 0-5 για τα Αεράτα.

Στο 60΄ο Χαματάι μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια πέτυχε το 0-6.
Στο 71΄ο Π. Λάλλος με έξοχο πλασέ σημείωσε το 0-7.
Στο 76ο λεπτό ο γερόλυκος Χρήστος Λάλλος πέτυχε το 0-8, που ήταν και το ομορφότερο γκολ του αγώνα με ασύλληπτη κεφαλιά.
Στο 85΄ο Μπαρμπαγιάννης με πλασέ από τα 20 μ. σημείωσε το τελικό 0-9.
Δοκάρια για τα Γρεβενά Αεράτα είχαν οΠαπακώστας και ο Χρήστος Λάλλος.
Μεγάλες ευκαιρίες έχασαν για το Μέγαρο οΧαριζούλης στο 19΄και ο Σπηλιώτης στο40΄.
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ (Γιώργος Κουρέλλας):Κωνσταντινίδης, Χριστούλης, Αλεξίου, Βασιλόπουλος, Τσιαμπίρης, Λιανός, Χαριζόπουλος, Παππάς, Πόραβος, Σπηλιώτης, Καρανάσιος, Πασιάς, Κλωνάρας, Δρόσος, Μήττας, Τσιοπλής, Λιούζας, Πάτσιος, Βασιλειάδης
ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Νίκος Μπαλοδήμος):Χριστάκης, Κοτενίδης, Κατσαντώνης, Δημητριάδης, Χρ. Μπαλοδήμος, Αναστασιάδης, Σ. Μπαλοδήμος, Παπακώστας, Π. Λάλλος, Ντινόπουλος, Θ. Δημόπουλος, Βιτορίνο, Ρ. Δημόπουλος, Χρ. Λάλλος, Μπαρμπαγιάννης, Χαματάι, Μπαζάκας, Παπατσάνης, Λιάμπας, Χαχάνι, Πασαγιάννης