Σάββατο 23 Ιουλίου 2011

Ισόπαλος ο ΠΑΟΚ με τον Πιερικό (1-1)

Με αρκετές απουσίες παρατάχθηκε σήμερα ο ΠΑΟΚ, που ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Πιερικό στην πρόβα τζενεράλε πριν τους αγώνες με την Βαλερένγκα.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος και είχε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, κάτι που κατάφερε όμως στο 75΄ όταν μετά από σουτ του Αρίας ο Παπάζογλου από κοντά έκανε το 1-0. Η απάντηση του Πιερικού ήρθε δυο λεπτά αργότερα όταν ο Κωνσταντινίδης από καλή θέση ήταν εύστοχος. Επίσης το ντεμπούτο τους έκαναν έστω και ανεπίσημο οι Γεωργιάδης και Λαζάρα που έπαιξαν από ένα ημίχρονο.
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς (45′ Χαλκιάς), Λίνο, Σνάουτσνερ (45′ Αποστολόπουλος), Μαλεζάς (65′ Σαβίνι), Τσιρίλο, Αρίας, Γκαρσία (45′ Λαζάρ), Τσουκαλάς (45′ Παπάζογλου), Γεωργιάδης (45′ Μωυσιάδης), Ρομπέρ (45′ Γεωργίου), Αθανασιάδης
Πιερικός: Συμεωνίδης (60′ Τσιτόντας), Χατζηζήσης (82′ Λαζαρίδης), Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Περουτζίνη, Πέντα (75′ Λαζαρίδης), Γκουγκουλιάς, Κοντέων, Πέτρου (87′ Κραγιόπουλος), Καλαγκάνης, Κουτσοσπύρος (65′ Σεχολάρι (79′ Τόσκας)