Παρασκευή 29 Ιουλίου 2011

Europa League: Differdange – Ολυμπιακός Βόλου 0-3 (video)

Ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε σαν σίφουνας από το Λουξεμβρούργο επικρατώντας 3-0 της Differdange στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League και βρίσκεται μία ανάσα από τα πλέι-οφ της διοργάνωσης, αν βέβαια δεν τον αποβάλει η UEFA μετά τη σημερινή απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της Super League.
Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να έχουν

κάποιες ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ, αλλά ήταν άστοχες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα, τα οποία τους φέρουν με το ενάνισι πόδι στην επόμενη φάση. Το σκορ άνοιξε στο 67΄ ο Schembri τέσσερα λεπτά αργότερα ο Monje έκανε το 2-0 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σολάκης στο 90΄.

Σκόρερ: 67΄ Schembri, 71΄ Monje, 90΄ Σολάκης
Differdange: Weber (63΄ Hym), Rodrigues, Siebenaler (71΄ May), Caron, Leoni, Franzoni, Bukvic, Kettenmeyer (75΄ Ribeiro), Bettmer, Janisch, Lebresne
Ολυμπιακός Βόλου: Jakupovic, Doolezaj, Tomas, Darbion (73΄ Cascio), Breska (67΄ Acosta), Alvarez, Ρόκας, Szelesi, Monje, Schembri, Martin (84΄ Σολάκης)

Το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού Βόλου στο παιχνίδι με την Differdange (video)