Δευτέρα 15 Αυγούστου 2011

Ligue 1: Τα αποτελέσματα και τα γκολ της 2ης αγωνιστικής (video)

Συνεχίστηκαν οι εκπλήξεις και στη 2η αγωνιστική της Ligue 1. Η πρωταθλήτρια Lille τέθηκε νοκ άουτ από την Montpellier, η οποία με τέρμα του Giroud στο 70΄ πήρε τη νίκη. Η Marseille αν και προηγήθηκε 2-0 στην αναμέτρηση με την Auxerre, με
σκόρερ τους Remy και Ayew, τελικά περιορίστηκε στην ισοπαλία καθώς δέχθηκε δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ η Evian πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Nice με τον Khelifa να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της συνάντησης στο 51ο λεπτό.
Η Paris Saint-Germain παρέμεινε χωρίς νίκη αφού έμεινε στο 1-1 με τη Rennes. H Ajaccio περιόρισε τη Lyon στο 1-1. Στις καθυστερήσεις απέφυγε τα χειρότερα η Bordeaux, η οποία ισοφάρισε με τον Henrique την Lorient, ενώ νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 79΄ είχε μείνει με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Sertic.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Caen επιβλήθηκε 2-1 της Sochaux, η Toulouse επιβλήθηκε 2-0 της Dijon και η Saint-Etienne έκαμψε με 1-0 την αντίσταση της Nancy.