Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ – ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ 0-5 φωτορεπορτάζ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
3η αγωνιστική Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ – ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ 0-5 (0-1)

ΓΗΠΕΔΟ: ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΕΙΡΗΝΙΟΥ
Σάββατο: 24 Σεπτεμβρίου 2011
Διαιτησία: Χαραλαμπίδης, Βλαχάκης, Δασκαλόπουλος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

Περίπατος του Καμβουνιακού και νέα βαριά ήττα για τη Σειρήνα, σ’ ένα παιχνίδι που δεν επιδέχεται μεγάλης ανάλυσης και κριτικής.
Η Σειρήνα ουσιαστικά άντεξε ένα ημίχρονο, όπου με σωστή αμυντική τακτική ουσιαστικά εκτός από τις στημένες φάσεις δεν κινδύνεψε στο α΄μέρος. Όμως για την ομάδα τουΣειρηνίου,- που για μια ακόμη φορά δέχθηκε τέρμα από στημένη φάση στο τελευταίο λεπτό του α΄μέρους-, δεν έφτανε μόνο η ατυχία, ήρθε η κόκκινη κάρτα του Β. Ντώνα στο 50΄, δυο πιτσιρικάδες ποδοσφαιριστές αγωνίζονταν άρρωστοι κι έτσι ήρθε φυσιολογικά η κατάρρευση και η άνετη επικράτηση στο β΄μέρος του Καμβουνιακού.
Σημειώνουμε επίσης ότι υπήρχαν πολλές ελλείψεις κι έτσι ο Γιώργος Κούσκορας που είχε στη διάθεσή του μόνο 12 παίχτες, δεν είχε και τις καλύτερες επιλογές να παλέψει το ματς.

15ο λεπτό- Κόρνερ από δεξιά εκτέλεσε οΒαζάκας κεφαλιά του Νικολαϊδη από καλή θέση δεν βρήκε στόχο.
24ο λεπτό- Εκτέλεση φάουλ του Ράτζα από δεξιά, κεφαλιά του Γκουγκογιάννη απέκρουσε ο Κόκκινος, η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι και απομακρύνθηκε από τονΜπαλντούμη.
35ο λεπτό- Εκπληκτική απόκρουση τουΚόκκινου σε απευθείας εκτέλεση φάουλ τουΡάτζα.
44ο λεπτό- Ο Κατής με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημειώνει το 0-1.
47ο λεπτό- Σέντρα του Ράτζα από αριστερά, πετάχτηκε ο Παπακωνσταντίνου και με κοντινή προβολή πέτυχε το 0-2.
50ο λεπτό- 2η κίτρινη κάρτα και αποβολή γιατο Β. Ντώνα.
61ο λεπτό- Σέντρα του Ράτζα και ο Αθ. Κούτουλας με φοβερή κεφαλιά σημειώνει το 0-3.
59ο λεπτό- Ο Χ. Ασλανίδης τροφοδότησε τοΒαζάκα, το δυνατό σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ.
63ο λεπτό- Διείσδυση του Παπατσάνη από δεξιά, έβγαλε τη σέντρα, σουτ στην κίνηση από τον Τσικρίκη, βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι.
75ο λεπτό- Καταπληκτική εναλλαγή της μπάλας των Δεσκατιωτών με τελευταίο αποδέκτη τονΤσικρίκη, που από κοντά με πλασέ σημείωσε το0-4.
89ο λεπτό- Ασίστ του Κούτουλα στον Κ. Κόγιοπου δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να σημειώσει το τελικό 0-5.

Εξαιρετική η διαιτησία των: Χαραλαμπίδη, Βλαχάκη, Δασκαλόπουλου (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Αχ. Κόκκινος, Χ. Ασλανίδης, Γρ. Τσιάτσιος, Ν. Μπαλντούμης (30΄Αυγ. Κούσκορας), Β. Ντώνας, Ηρ. Νικολαϊδης, Δ. Γιώτας, Νικολάου, Γ. Βαζάκας, Δ. Μπέλλος Χ. Μπαζάκας

ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ (΄Αρης Πιτιλάκος) : Αθανασόπουλος, Κούτρας, Λ. Λαγιόκαπας (75΄Λιούρας), Κατής, Παπακωνσταντίνου, Κακούσιος, Αθ. Κούτουλας, Ευρ. Λαγιόκαπας, Ράτζας, Γκουγκογιάννης (60΄Τσικρίκης), Παπατσάνης (75΄Κ. Κόγιος)