Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ: ITEAΣ
Tετάρτη: 14 Σεπτεμβρίου 2011

Διαιτησία: Δροβατζήκας, Ντόλιας, Μπαμπάτσης (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Βαριά ήττα για τη Σειρήνα και περίπατος της Ιτέας, που προκρίθηκε πανηγυρικά στη γ΄φάση του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Γρεβενών.
Η Σειρήνα άντεξε μόνο για ένα ημίχρονο, όπου είχε πολύ καλή απόδοση και ο αγώνας ήταν απόλυτα ισορροπημένος. Είχε όμως την ατυχία να δεχθεί γκολ στο 42΄και στο β΄ημίχρονο ήρθε η πλήρης κατάρρευση. ΄Ετσι ο Κεραυνός που έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο στο β΄μέρος, τη φιλοδώρησε με άλλα έξι τέρματα.
Το φιλμ του αγώνα
2ο λεπτό-Σέντρα τουΦαρμάκηαπό αριστερά, πλασέ στην κίνηση τουΜπέλουπέρασε ελάχιστα άουτ.
19ο λεπτό- Καλό σουτ του Νικολαϊδη, δεν βρήκε στόχο.
31ο λεπτό- Δυνατό σουτ του Καραγιάννη, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κόκκινος
36ο λεπτό- Κάθετη πάσα του Βαζάκα στονΚαρεπίδη, μόνος αυτός από δεξιά δεν μπόρεσε να νικήσει το Ζιώγα που μπλόκαρε.
42ο λεπτό- Σέντρα του Βρόϊκου από αριστερά, γύρισμα του Νικολαϊδη στον Καραγιάννη που με κεραυνό σημείωσε το 1-0.

44ο λεπτό- Απευθείας φάουλ του Βαζάκα, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ζιώγας, η μπάλα βρήκε τη συμβολή των δοκών και πέρασε κόρνερ.
59ο λεπτό- Ο Σούλας αμαρκάριστος με κοντινό πλασέ σημείωσε το 2-0.
65ο λεπτό- Πολύ ωραία προσπάθεια τουΒρόϊκου που με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 3-0.
67ο λεπτό- Ασίστ του Καραγιάννη στο Βρόϊκοπου με συρτό σουτ σημείωσε το 4-0.
81ο λεπτό- Ατομική προσπάθεια του Σούλα που με υποδειγματικό πλασέ πέτυχε το 5-0.
87ο λεπτό- Ο Βρόϊκος με ατομική προσπάθεια και ανενόχλητος πέτυχε το 6-0.
89ο λεπτό- Ο Μανουσαρίδης με βολίδα από τα 25 μ. σημείωσε το τελικό 7-0.

Πολύ καλή η διαιτησία των: Δροβατζήκα, Ντόλια, Μπαμπάτση (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΤΕΑΣ: Ζιώγας, Νικολαϊδης (67΄Τέγος), Ματσαρίδης, Τσιφτσής, Καραγιάννης, Παπαηλίας, Μποζατζής, Μανουσαρίδης, Βρόϊκος, Νατσιόπουλος (71΄Ντραμτσίκας), Βλάχος (46΄Σούλας)

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Αχ. Κόκκινος, Χ. Ασλανίδης, Γρ. Τσιάτσιος, Ν. Μπαλντούμης (84΄Καλλίδης), Δ. Ντώνας, Χ. Φαρμάκης, Δ. Καρεπίδης (46΄Νικολάου), Γ. Βαζάκας, Β. Ντώνας, Δ. Μπέλλος, Χ. Μπαζάκας