Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011

Α.Φ.Σ. ΑΜΥΓΔΑΛΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΝΕΩΝ ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ 0-8 (φωτορεπορτάζ)

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΜΥΓΔΑΛΙΑΣ
Σάββατο: 1 Οκτωβρίου 2011
Ακόμα μια βαριά ήττα για την Αμυγδαλιά και μάλιστα στο γήπεδό της με το βαρύ 0-8 από τη Δ.Ν. Παλιουριάς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό με την επίτευξη του 2ου τέρματος, ουσιαστικά "καθάρισαν" το παιχνίδι.
Η Αμυγδαλιά προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια, έχασε δυο τρεις καλές ευκαιρίες να μειώσει στο σκορ, όμως
η ανωτερότητα τηςΠαλιουριάς ήταν εμφανής και το ημίχρονο τελείωσε με 0-4 υπέρ των φιλοξενουμένων.
Το 2ο μέρος ήταν απλά μια τυπική διαδικασία με την Παλιουριά μα σημειώνει άλλα 4 γκολ και να διαμορφώνεται το 0-8 ως τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Λαζόγκα, Μωυσιάδης, Παπαδόπουλος(Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
3ο λεπτό: Ο Κοσμίδης με ωραία ατομική προσπάθεια, αφού πέρασε και το Ρεβύθη, έδωσε το προβάδισμα στην Παλιουριά με 0-1.
6ο λεπτό: Ιδανικό πλασέ από τον Κερασίδη από το ύψος της μικρής περιοχής και 0-2 για τηνΠαλιουριά.
35ο λεπτό: Πάλι ο Κοσμίδης με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 0-3.
43ο λεπτό: Με καρφωτή κεφαλιά ο Λάμαρηςπετυχαίνει το 0-4.
56ο λεπτό: Ωραίος συνδυασμός των παιχτών τηςΠαλιουριάς με τελικό αποδέκτη τον Αλεξιάδη που με άψογο πλασέ σημείωσε το 0-5.
63ο λεπτό: Ο Μπαλάφας με πλασέ σημείωσε το 0-6.
70ο λεπτό: Χατ-τρικ για τον Κερασίδη που με κοντινή προβολή πέτυχε το 0-7.
81ο λεπτό: Λάθος της άμυνας εκμεταλλεύτηκε οΚοσμίδης που με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-8.
΄Αριστη η διαιτησία της κας Λαζόγκα που είχε για βοηθούς της τους κ.κ. Μωυσιάδη και Παπαδόπουλο (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Α.Φ.Σ. ΑΜΥΓΔΑΛΙΑΣ: Ρεβύθης, Σαρτκιδίδης, Ηλ. Καραλιόλιος, Σιόλας, Νικολάου, Τσιρώνας, Γ. Καραλιόλιος (72΄Παπαϊωάννου), Ντάνας, Δανόγλου, Σαμαράς, Νατσιόπουλος (46΄Καρτσιούνης)
Δ.Ν. ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ: Πέτσας (48΄Σέτζας), Ασλανίδης, Γιαντόζι, Τσιλινίκος, Λάμαρης, Κακούσιος (32΄Αλεξιάδης), Κερασίδης, Παπαδόπουλος, Ζιανός, Μπαλάφας, Κοσμίδης (82΄Αμπατζιάδης)