ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ – Π.Ν. ΠΟΝΤΙΝΗΣ 10-0 (φωτορεπορτάζ)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας
ΓΗΠΕΔΟ: ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ
Σάββατο: 1 Οκτωβρίου 2011
Ενας εντυπωσιακός Κτηνοτροφικός διέλυσε κυριολεκτικά την Ποντινή στο φαινομενικά ντέρμπι της αγωνιστικής με το απίστευτο 10-0, που είναι η μεγαλύτερη νίκη που πέτυχε στην ιστορία της η ομάδα της Καληράχης.
Παιχνίδι για ένα ρόλο λοιπόν που δεν επιδέχεται μεγαλύτερης ανάλυσης και κριτικής, αφού μόλις στο εικοσάλεπτο το σκορ είχε διαμορφωθεί σε 6-0.
Η Ποντινή παρουσιάστηκε με σοβαρότατες ελλείψεις στο γήπεδο, γεγονός όμως που δεν δικαιολογεί την απόδοση των παιχτών της. Και σαν να μην έφτανε αυτό αποβλήθηκε και οΛουκάς στο 15ο λεπτό από μια ανόητη ενέργεια, γεγονός που διευκόλυνε κι άλλο το έργο των παιχτών του Ν. Τόλη, που με συνεχές πρέσινγκ όλο το ενενηνταπεντάλεπτο, πέτυχαν αυτή τη μεγαλειώδη νίκη.
Διαιτησία: Θάνος, Κωνσταντής, Βλαχάκης(Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

1ο λεπτό: Με καταπληκτικό σουτ οΠαπαϊωάννου έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ, 1-0.
3ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Ελευθεριάδη και 2-0 για τους γηπεδούχους.
11ο λεπτό: Εξαιρετική ατομική προσπάθεια τουΞάνθου από δεξιά, ασίστ στο Μήττα που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 3-0.
14ο λεπτό: Πανομοιότυπη φάση με τον Ξάνθονα σερβίρει και το Μήττα με κοντινή προβολή να σημειώνει το 4-0.
16ο λεπτό: Ο Ελευθεριάδης τροφοδότησε τονΤσαπατσάρη που με ιδανικό πλασέ πέτυχε το5-0.
20ο λεπτό: Πάρε βάλε του Ελευθεριάδη στοΜήττα που με τακουνάκι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0.
38ο λεπτό: Το ωραιότερο γκολ του αγώνα σημείωσε ο Ξάνθος, που με απίστευτο πλασέ "κρέμασε" τον Αραβόπουλο και σημείωσε το7-0.
47ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ τουΓκοντοβά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι τουΓούναρη.
55ο λεπτό: Ο Ξάνθος με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 8-0.
70ο λεπτό: Κόρνερ εκτέλεσε ο Τσιάρας και οΜήττας με κοντινή κεφαλιά πέτυχε το 4ο προσωπικό του τέρμα και το 9ο για τονΚτηνοτροφικό.
87ο λεπτό: Χατ-τρικ και για τον Ξάνθο, που με βολίδα έξω απ' την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 10-0.
Εξαιρετική η διαιτησία του κ. Θάνου, που είχε για βοηθούς του τους κ.κ. Kωνσταντή καιΒλαχάκη (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).
(Ο διαιτητής ελέγχεται γιατί σφύριξε τη λήξη του 1ου μέρους στο 38ο λεπτό).
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ (Νίκος Τόλης): Γούναρης, Παπαστεργίου, Σιούλας, Ρόβας, Κωστόπουλος, (56΄Τερζής), Τσαπατσάρης (45΄Αμπατζιάδης), Παπαιωάννου Χ., Μήττας (72΄Κολέτσος), Ξάνθος, Τσιάρας
Π.Ν. ΠΟΝΤΙΝΗΣ (Κώστας Ρουσιάδης): Αραβόπουλος, Παναγιωτίδης (60΄Γεωργιάδης Δ.), Μακρυγιάννης, Καλιώτας, Παπαγρηγορίου, Γκοντοβάς, Καραγιάννης Ι., Αποστόλου (52΄Κορδωτός), Γεωργιάδης Λ., Λουκάς, Σαρβανίδης Ι.