ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΑΤΟΥ - Α.Ε. ΣΥΔΕΝΔΡΟΥ 14-0 (φωτορεπορτάζ - σχόλια)

3η αγωνιστική

ΓΗΠΕΔΟ: Ε.Π.Σ.
Κυριακή: 2 Οκτωβρίου 2011

Διαιτησία: Βλαχάκης, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

Απίστευτο κι όμως αληθινό. Με 14 τέρματαφιλοδώρησε ο Ηρακλής Ελάτου το Σύδενδρο, σ’ ένα ματς που οι φίλαθλοι «βαρέθηκαν» να βλέπουν φάσεις μπροστά στην εστία των φιλοξενουμένων με τον Τριγώνη να είναι απλός θεατής στο παιχνίδι.

Α΄ημίχρονο
1ο λεπτό- Δυνατό σουτ του Καντάρη μέσα απ’ την περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ οΠετρόπουλος.
9ο λεπτό- Ωραία πάσα του Σεβίλογλου στονΚυρατζή που με έξοχο πλασέ σημείωσε το 1-0.
11ο λεπτό- Σέντρα του Καντάρη από δεξιά, σουτ του Δεληβού απέκρουσε ο Πετρόπουλος και ο επερχόμενος Σεβίλογλου από κοντά έγραψε το 2-0.
15ο λεπτό- Σέντρα ακριβείας του Καντάρη από δεξιά, κεφαλιά του Κυρατζή και 3-0 για τονΗρακλή.

21ο λεπτό- Βολίδα του Καντάρη έξω απ’ την περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι τουΠετρόπουλου.
25ο λεπτό- Ο Καντάρης με δυνατό συρτό σουτ σημειώνει το 4-0.
36ο λεπτό- «Πάρε βάλε» από το Δεληβό στοΣεβίλογλου, που σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι.
42ο λεπτό- Σέντρα του Κυρατζή από αριστερά, κοντινή προβολή από το Σεβίλογλου και 5-0.
44ο λεπτό- Ο Λούδας με κεραυνό από τα 25 μ. σημείωσε το 6-0.

Β΄ημίχρονο
49ο λεπτό- Σέντρα του Φιλιόπουλου από αριστερά και ο Σεβίλογλου με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το7-0.
51ο λεπτό- Ο Δίκος με μακρινό σουτ σημειώνει το8-0.
60ο λεπτό- Ο Τριγώνης με πέναλτι σημειώνει το 9-0. Το πέναλτι κέρδισε ο Σεβίλογλου.
63ο λεπτό- Ασίστ του Τζημουρώτα στο δαιμόνιοΣεβίλογλου που δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει από κοντά το 10-0.
67ο λεπτό- Σουτ του Καντάρη βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι, ο Δόλγηρας από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πετρόπουλο, κάτι που έκανε οΚυρατζής πετυχαίνοντας το 11-0.
68ο λεπτό- Επέλαση του Καντάρη από δεξιά, πάσαρε στο Τζημουρώτα που από καλή θέση σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι.

76ο λεπτό- Ο Καντάρης μετά από φοβερή ατομική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή και με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 12-0.
80ο λεπτό- Ο Δόλγηρας με έξοχο πλασέ σημείωσε το 13-0.
83ο λεπτό- Ασίστ του Δόλγηρα στο Σεβίλογλουπου από κοντά πέτυχε το τελικό 14-0.
Πολύ καλή η διαιτησία των: Βλαχάκης, Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΑΤΟΥ (Ανδρέας Λέτσιος):Τριγώνης, Δασταμάνης, Φιλιόπουλος, Σιώμος, Κονταλής, Λούδας (60΄Τζημουρώτας), Καντάρης, Δίκος, Κυρατζής, Μπαλάτσας (64΄Δόλγηρας), Δεληβός (50΄Κεχαγιάς)
Α.Ε. ΣΥΔΕΝΔΡΟΥ: Πετρόπουλος, Νικόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Τσαμέτης, Γιώτας (46΄Τσιακμακόπουλος), Ευκαρπίδης, Ντόνας, Κ. Σιδηρόπουλος, Καλαϊδόπουλος, Ελ. Σιδηρόπουλος (46΄Μπλέτσος), Αναστασίου (46΄Γκίτσης)