Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2011

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ – ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 3-2 (φιλικός)

Συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, αμφίρροπο στο μεγαλύτερο διάστημα του, με πολλές φάσεις εκατέρωθεν και 5 γκολ, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι λιγοστοί φίλαθλοι στη Χλόη Καστοριάς.
Οι γηπεδούχοι που ενισχύθηκαν σημαντικά φέτος με παίχτες εγνωσμένης αξίας, αιφνιδίασαν τα Γρεβενά Αεράτα και προηγήθηκαν πολύ νωρίς. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, έχασαν ευκαιρίες το1-0 όμως παρέμεινε στο ημίχρονο.
Ο Κάστωρ σημείωσε και 2ο τέρμα, όμως από κει και πέρα τα Αεράτα κυριάρχησαν και με συνεχή αντεπίθεση ισοφάρισαν σε 2-2. Τελικά από παιδαριώδες λάθος της άμυνας ο Κάστωρ σημείωσε το νικητήριο γκολ, και κέρδισε το παιχνίδι, αφού τα Αεράτα στο τελευταίο 15λεπτο δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, παρόλο που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες.
ΤΑ ΓΚΟΛ :8’ Τζιώτζης 1-0
61’ Τσούκλης 2-0
62’ Π. Λάλλος 2-1
66’ Καραγιάννης 2-2
71’ Τσούκης 3-2
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ : Τέγος, Καρανάσιος (84’ Καπράλος), Παπαθανασίου, Αναγνώστου (51’ Μουρατίδης), Παναγιωτίδης, Τσούκλης, Σιοπόβου, Καραβασίλης, Μήλιος (67’ Μαλεγκάνος), Τζιώτζης, Αντωνιάδης (46’ Μαντζάνας)
ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ : Βίδρας (83’ Παπατσάνης), Οικονόμου (46’ Βιτορίνο), Δημητριάδης, Τσεπίδης (64’ Κοτενίδης), Στεργιόπουλος, Χαστάς (46’ Μπαλοδήμος), Ίττης, Δημόπουλος (46’ Χαριζόπουλος – 83’ Μπαρμπαγιάννης), Χαματάι, Καραγιάννης, Π. Λάλλος (83’ Λιάμπας)