Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2011

Champions League: Τα αποτελέσματα και τα γκολ της 4ης αγωνιστικής (όμιλοι 5-8) (video)

Με τις αναμετρήσεις των ομίλων 5-8 για την 4η αγωνιστική συνεχίζεται η δράση στο Champions League.
Στον 5ο, η Valencia επικράτησε 3-1 της Bayer Leverkusen, ενώ Genk και Chelsea αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Στον 6ο, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την Dortmund 1-0 την ίδια ώρα που Arsenal και Marseille έμεναν στο μηδέν. Στον 7ο, η Zenit με σκόρερ τον Lombaerts στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων επιβλήθηκε 1-0 της Shakhtar Donetsk. Ο ΑΠΟΕΛ πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 απέναντι στην Porto. Οι Κύπριοι προηγήθηκαν με τον Almeida στο 42΄, ο Hulk στο 89΄ με πέναλτι ισοφάρισε, αλλά ο Manduca στο τέλος χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του. Για τον 8ο, η Milan «κόλλησε» στο 1-1 στην έδρα της BATE Bporisov. Η ιταλική ομάδα προηγήθηκε με τον Ibrahimovic στο 22΄, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 55΄. Η Barcelona με το Messi να πετυχαίνει χατ-τρικ επιβλήθηκε 4-0 της Plzen η οποία αγωνιζόταν από το 22΄ με 10 παίκτες.

24΄ πεν., 45΄ Messi, 72΄ Fabregas, 90΄ Messi
Γκολ και highlighlights από τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής στο Champions League
ΑΠΟΕΛ – Porto 2-1 (video)
Dortmund – Ολυμπιακός 1-0 (video)
Genk – Chelsea 1-1 (video)
Valencia – Leverkusen 3-1 (video)
Plzen – Barcelona 0-4 (video)
BATE Borisov – Milan 1-1 (video)
Zenit – Shakhtar 1-0 (video)