Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2011

Super League: Δόξα Δράμας – ΟΦΗ 0-1 (video)

Ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα από το Καυτανζόγλειο επικρατώντας 1-0 της Δόξας Δράμας, η οποία παρέμεινε χωρίς βαθμό και γκολ μετά από πέντε παιχνίδια στη Super League, σε εξ΄ αναβολής αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Ukar στο 30`, ο Jordi Lopez αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους.

Σε υποτονικούς ρυθμούς κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ πριν το κάνει ο ΟΦΗ στο 30`. Ο Seremet υπέπεσε σε τραγικό λάθος καθώς προσπάθησε να ντριμπλάρει τον Μάντζιο. Ο Έλληνας επιθετικός του έκλεψε την μπάλα, τη γύρισε στη μικρή περιοχή, ο Βέρτζος επεδίωξε να απομακρύνει, αλλά ο επερχόμενος Ukar την έστειλε στα δίχτυα των γηπεδούχων. Στο δεύτερο μέρος το ποδόσφαιρο που παίχτηκε ήταν κάκιστο και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν μηδαμινές. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Jordi Lopez για αντιαθλητικό χτύπημα στον Αραβίδη, αλλά αυτό ελάχιστα επηρέασε την εξέλιξη του αγώνα, καθώς το 1-0 παρέμεινε με το συγκρότημα του Νίκου Αναστόπουλου να παίρνει τη νίκη απέναντι στην τραγική Δόξα Δράμας.
Η Bwin, η Νο1 online εταιρεία gaming είναι ένα κλικ μακριά!
Σκόρερ: 30` Ukar
Δόξα: Seremet, Στεργιανός, Βέρτζος, Τριποτσέρης, Κανακούδης,, Abubakari, Leandro (54` Τοπούζης), Ρούτσης (69` Gabor), Σοϊλέδης (46` Viana), Capell, Αραβίδης
ΟΦΗ: Carroll, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Γεωργίου, Vando, Veron, Jordi Lopez, Ukar (84` Choumbinho), Sisic (74` Bodor), Παπουλής (10` Jorge Lopez), Μάντζιος
Δείτε σε video τo γκολ του Ukar στο Δόξα Δράμας – ΟΦΗ 0-1
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παρόντος ιστολογίου με την παραπομπή στην πηγή με σχετικό ενεργό link (Νόμος 2121/1993)