Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Super League: Κέρκυρα – Αστέρας Τρίπολης 0-0 (video)

Κέρκυρα και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο νησί των Φαιάκων σε αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική στη Super League. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μεγαλύτερη ευκαιρία να σκοράρουν, όταν στο 26` η κεφαλιά του Ιωάννου πέρασε μόλις άουτ. Οι Αρκάδες μπήκαν καλύτερα στον
αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο μέρος, αλλά οι παίκτες του Gracia ισορρόπησαν γρήγορα και πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το 60`. Ο Jacobo, όμως, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Αστέρας μπορούσε να «κλέψει» τη νίκη, με τον Galinovic να σταματά σε τετ α τετ το Σολάκη και το 0-0 να παραμένει.
Κέρκυρα: Galinovic, Gustavo, Wentzel, Majstorovic, Σακελλαρίου, Osman, Γραμμόζης, Αγρίτης (89` Μπάρκογλου), Γιάντσης (60` Καλαντζής), Ιωάννου (74` Τσίγκας), Maritn
Αστ. Τρίπολης: Jacobo, Αργυρόπουλος, Pulido, Κουρμπέλης, Πιπίνης, Juanito, Rayo, Τσαμπούρης, Formica (83` Juli), Breska (56` Σολάκης), Perrone (67` Alvarez)
Το video με τα highlights από το Κέρκυρα – Αστέρας Τρίπολης 0-0