Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Πήρε το ντέρμπι της Σιάτιστας ο Φ.Σ Μακεδονικός με σκόρ 1-5

Α Ημιχ.
26' Φάλουλ του Ζιώγου Δ. ο τερματοφύλακας του Φ.Σ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ Τσιαούσης διωχνει την μπάλα πάλι σε παίχτη της Ακαδημίας για 2 φορά ο Τσιαούσης είναι εκεί και την βγάζει κόρνερ
33' Και ύστερα από προσπάθεια από τα πλάγια του Δαϊνα η μπάλα πάει στον Μαρούκη έξω από την μεγάλη περιοχή του Φίλιου, με πολύ καλό σουτ κάνει το 0-1

Β' Ημιχ.
46' Με το καλημέρα στο Β'Ημιχ. και πολύ καλό συνδυασμό Τζιούκαλια - Ντέρο Γ. σουτ από τον τελευταίο η μπάλα χτυπά στο κάθετο δοκάρι και Μαρούκης δεν δυσκολεύται να κάνει το 0-2
48' Νέα μεγάλη ευκαιρία όταν ο Ντέρος Γ. πέρασε τους πάντες μπήκε στην περιοχή έκανε το σούτ η μπάλα χτυπά στον φίλιο ΕΠΑΝΩ στην γραμμή ο Πλάνος την διώχνει μακριά
59' Σ'ενα από τα πολλά φάουλ που κέδισε η Ακαδημιά ήρθε το Γκόλ 1-2 με τον Ζιώγο Δ.
62' Ζιώγο Δ. από πλάγια καλό σουτ λίγο άουτ
67' Ελευθεριάδης Πάσσα στον μόνο Ντέρο Γ. από πλάγια θέση πολύ καλό σουτ Γκόλ 1-3
68' Ο Τσακνακης δεν μπορεί να σκοράρει από τα λάθη της αμυνας του Φ.Σ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
77'Ήρθε η σείρα του Πατούρι να σκοράρει μέσα από την μικρή περιοχή με πλασέ κάνει το 1-4
82' Τετ α τετ ο Πατούρι μόλις άουτ
88' Τετ α τετ ο Ντέρο Γ.στα χέρια του φίλιου
89' Το 1-5 και πάλι από τον Πατούρι