Πέμπτη 29 Μαρτίου 2012

Euroleague: Ολυμπιακός – Siena 75-55 (video)

Μία νίκη μακριά από το φάιναλ φορ της Κωνσταντινούπολης βρίσκεται ο Ολυμπιακός, που επικράτησε της Siena με 75-55 στο κατάμεστο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και έκανε το 2-1 στη σειρά.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο αγώνας ήταν ντέρμπι (14-12), όμως στη συνέχεια ο Ολυμπιακός κυριάρχησε χάρη στην εκπληκτική άμυνα των παικτών του Ivkovic. Το 20-18 στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου έγινε 32-21 στο ημίχρονο, και 48-30 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο 33:00 ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 57-35, με αιχμή του δόρατος τον Hines και ουσιαστικά ο αγώνας τέλειωσε εκεί.
O επόμενος αγώνας των δύο ομάδων θα γίνει και πάλι στο ΣΕΦ την Παρασκευή.
Τα κορυφαία ματς της εβδομάδας ζωντανά στην οθόνη του υπολογιστή σου!
Τα δεκάλεπτα: 14-12, 32-21-48-30, 75-55
Ολυμπιακός: Hines 15, Antic 6, Σπανούλης 2, Dorsey, Keselj 2, Gecevicius 5, Γλυνιαδάκης 2, Πρίντεζης 4, Παπανικολάου 9, Μάντζαρης 9, Σλούκας 11, Law 10.
Siena: McCalebb 15, Ζήσης 2, Andersen 12, Rakocevic 4, Carrareto, Thornton, Lavrinovic 4, Ress 8, Lechthaler, Stonerook 6, Aradori 4, Moss.
Δείτε το video με τα highlights του αγώνα Ολυμπιακός – Siena 75-55