Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

Primera Division: Barcelona – Levante 5-3 (video)

Στους πέντε βαθμούς μείωσε προσωρινά τη διαφορά από την πρωτοπόρο Real η Barcelona, κερδίζοντας με 5-2 τη μαχητική Levante. Οι Καταλανοί προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0 στο 17ο λεπτό, το παιχνίδι όμως απέκτησε σασπένς στο 2οημίχρονο με τη Granada να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 62'.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Messi έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Barca με 3-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η Barca πέτυχε άλλα δύο τέρματα. Το πέμπτο γκολ της Barcelona ήταν παράλληλα το χατ-τρικ για τον Lionel Messi, που έφτασε τα 34 γκολ έναντι των 32 του Cristiano Ronaldo. Το τελικό 5-3 διαμόρφωσε ο Siqueira με το 2ο πέναλτι των φιλοξενούμενων σήμερα.
Κόκκινη: Alves 88’
Σκόρερ: Xavi 4’, Messi 17’, Messi 67’, Tello 82’ – Mainz 55’, Siqueira 62’ (πεν.), Siqueira 89’
Δείτε σε video τα highlights από το Barcelona – Levante 5-3