Πέμπτη 15 Μαρτίου 2012

Superleague: Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 (video)

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε ο εξ αναβολής αγώνας της 9ης αγωνιστικής, μεταξύ του Λεβαδειακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στη Λιβαδειά.
Ο Λεβαδειακός ως το 88′ κρατούσε το τρίποντο της… παραμονής χάρη στο γκολ του Subinho με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 41’. Στο 87’, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με εξ επαφής σουτ του Κόρμπου.
Στο επόμενο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Τάσου Κυριάκου και στις καθυστερήσεις ο Napoleoni έχασε μοναδική ευκαιρία αστοχώντας από το ύψος της μικρής περιοχής.
Αυτό το αποτέλεσμα βάζει σε περιπέτειες τους Βοιωτούς, ενώ δίνει βαθμολογική ανάσα στους Ηπειρώτες.
Γκολ: Subinho 41’ – Κυριάκος 88’
Οι συνθέσεις:
Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Tomas, Μαχαίρας, Μελισσάς, Mendy, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Favalli (92’ Παπαδόπουλος), Popovic (63’ Κουτσόπουλος), Subinho, Βασιλείου (49’ Napoleoni).
ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Ντάσιος (46’ Κυριάκος), Wanderson, Κώτσιος, Τζημόπουλος, Lila (74’ Zambrella), De Vincenti, Πάντος, Beccera, Γεωργίου (58’ Bakayoko), Vila.
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1