Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Superleague: Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 7-2 (video)

Mε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Kevin Mirallas, που πέτυχε τέσσερα γκολ, ο Ολυμπιακός νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης με το ευρύ 7-2, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Superleague και διατήρησε τη διαφορά των δέκα βαθμών από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.

Ο Αστέρας πάγωσε το Καραϊσκάκη αρχικά στο 13’ με γκολ του Navarro και τρία λεπτά αργότερα με γκολ του Martins. Από το 20ο λεπτό και έπειτα ο Ολυμπιακός ξύπνησε με ηγέτη τον Mirallas. O Βέλγος μείωσε στο 20’ με πέναλτι σε 1-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος πέτυχε δύο ακόμη γκολ ( 51’, 70’) πανηγυρίζοντας το χατ τρικ, ενώ είχε και δύο δοκάρια στο 36’ και στο 78’.
Τα υπόλοιπα τρία γκολ των ερυθρόλευκων πέτυχαν οι Djebbour (49’), Orbaiz (53’) και Fuster (80’), ενώ στο 89′ ο Mirallas με το τέταρτο γκολ του έβαλε το… κερασάκι στη σπουδαία νίκη του Ολυμπιακού.
Γκολ: Mirallas (πεν.) 20’, 51’, 70’, 89′, Djebbour 49’, Orbaiz 53’, Fuster 80’ – Navarro 13’, Martins 16’
Ολυμπιακός:
Megyeri, Modesto (Μανιάτης 46’), Mellberg, Παπαδόπουλος, Marcano, Orbaiz, Τοροσίδης (Fuster 78’), Makoun, Abdoun, Mirallas, Djebbour (Kazim 71’)

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Αργυρόπουλος, Πιπίνης (Formica 39’), Κουρμέλης, Bartolini, Ucero, Juanito (Frankou 60’), Martins (Egkon 72’), Rayos, Navarro, Breska.
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 7-2