Παρασκευή 15 Ιουνίου 2012

Euro 2012: Ουκρανία – Γαλλία 0-2 (video)

Σε έναν παράξενο αγώνα, που στο πέμπτο λεπτό διακόπηκε για μία ώρα λόγω ισχυρής βροχής, η Γαλλία νίκησε τη συνδιοργανώτρια Ουκρανία με 0-2 και έκανε σημαντικό βήμα για την πρόκρισή της στους προημιτελικούς του Euro 2012.
Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος, κατά το οποίο και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, οι Γάλλοι προηγήθηκαν με τον Menez στο 52’ και τρία λεπτά αργότερα ο Cabaye έδωσε τη χαρακτηριστική βολή στους Ουκρανούς κάνοντας το 0-2. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 65ο λεπτό.
Με αυτό το αποτέλεσμα η Γαλλία έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και η Ουκρανία έμεινε στους τρεις.
Τα γκολ: Menez 52’, Cabaye 55’
Οι συνθέσεις:

Ουκρανία: Pyatov, Husyev, Khacheridi, Mykhalyk, Selin, Yarmolenko (Aliyev 68’), Konoplyanka, Tymoshchuk, Nazarenko (Milevskiy 60’), Voronin (Devic 46’), Shevchenko
Γαλλία: Lloris, Debuchy, Rami, Mexes, Clichy, Cabaye (M’Vila 68’), Diarra, Ribery, Nasri, Menez (Martin 73’) Benzema (Giroud 76’).
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights από τον αγώνα Ουκρανία – Γαλλία 0-2 για το Euro 2012