Κυριακή 10 Ιουνίου 2012

Euro 2012: Ισπανία – Ιταλία 1-1 (video)

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Ισπανία και Ιταλία στον πρώτο αγώνα του Γ’ ομίλου του Euro 2012, στην PGE Arena του Γκντανσκ.
Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, με ελάχιστες φάσεις και τις δύο ομάδες να προσέχουν τις άμυνές τους, η Ιταλία άνοιξε το σκορ στο 60′ με πλασέ του Di Natale, o οποίος είχε αντικαταστήσει τέσσερα λεπτά νωρίτερα τον Balotelli. Η απάντηση των Ισπανών ήταν άμεση, με τον Fabregas να ισοφαρίζει στο 64′ μετά από ασίστ του David Silva.
Στην επόμενη αγωνιστική, την Πέμπτη, η Ιταλία αντιμετωπίζει την Κροατία και η Ισπανία την Ιρλανδια.
Όλη η δράση στα γήπεδα του Euro 2012, πάρε μέρος στο παιχνίδι
Γκολ: Fabregas 64′ – Di Natale 60′
Ισπανία: Casillas, Sergio Ramos, Arbeloa, Piqué, Jordi Alba, Fabregas (Torres 74′), Iniesta, Xabi Alonso, Xavi, David Silva (Navas 65′), Busquets
Ιταλία: Buffon, Bonucci, Chiellini, De Rossi, Pirlo, Motta (Nocerino 90′), Maggio, Marchisio, Giaccherini, Cassano (Giovinco 65′), Balotelli (Di Natale 56′)
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Ισπανία – Ιταλία 1-1 στο Euro 2012