Κυριακή 29 Ιουλίου 2012

Κακή αρχή έκαναν στο beach volley Τσιαρτσιάνη και Αρβανίτη..

Κακή αρχή έκαναν στο Ολυμπιακό τουρνουά beach volley γυναικών οι Μαρία Τσιαρτσιάνη και Βίκυ Αρβανίτη, καθώς ηττήθηκαν με 2-0 σετ (21-13, 21-19) από τις Κουν/Τσούμκερ.
Στο πρώτο σετ, το ελληνικό δίδυμο είχε κακή υποδοχή, με αποτέλεσμα οι Ελβετίδες να κερδίσουν 6 άσους και παράλληλα το σετ με 21-13.
Στο δεύτερο σετ οι Τσιαρτσιάνη/Αρβανίτη ήταν πιο μαχητικές και είχαν στη μεγαλύτερη διάρκειά του την πρωτοπορία στο σκορ.
Εντούτοις κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση, κυρίως από την Τσιαρτσιάνη, επέτρεψαν στις Ελβετίδες να ανακτήσουν το προβάδισμα, φτάνοντας εν τέλει στη νίκη.
Επόμενος αγώνας για το ελληνικό δίδυμο είναι αυτός της Δευτέρας κόντρα στις Ρωσίδες Βάσινα/Βοζακόβα, που το πρωί έκαναν την έκπληξη, επικρατώντας με 2-1 των Κινέζων Ξούε/Τζανγκ Ξι.

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ; ΚΑΝΤΕ LIKE... ΚΛΙΚ ΣΤΟ (Mου αρέσει!)
Στείλτε μας τις απόψεις σας, τα άρθρα σας, τις καταγγελίες σας και οτιδήποτε θέλετε στο email: kostasdigos@yahoo.gr