Παρασκευή 3 Αυγούστου 2012

Europa League: Νίκη για ΠΑΟΚ, ισοπαλία στην Τρίπολη ο Αστέρας

Εν μέσω τρελών πανηγυρισμών άνοιξε το σκορ ο Αστέρας Τρίπολης απέναντι στη Μαρίτιμο.
Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 48ο λεπτό με σκόρερ τον Ράγιος, ο οποίος μετά από ντρίπλα την έστειλε στα δίχτυα του Σαλίν, και πολλοί πίστεψαν σε ένα θαύμα για τον πρωτάρη Αστέρα.
Ωστόσο, αν και οι Αρκάδες προσπάθησαν για το θαύμα , η πορτογαλική ομάδα, η οποία ήταν ανώτερη, ισφοάρισε στο 71ο λεπτό με τον Φιντέλις.
Αν και σαφώς τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη, το έργο των Αρκάδων την επόμενη βδομάδα στην Πορτογαλία θα είναι σίγουρα δύσκολο.
Μπνέι Γιεχούντα - ΠΑΟΚ 0-2
Νίκη στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί της Μπνέι Γιεχούντα στο Τελ Αβίβ με 2-0, βάζοντας γερά θεμέλια πρόκρισης στα play offs του Europa League.
Τα γκολ για τον Δικέφαλο του Βορρά πέτυχαν στο 62ο λεπτό του β’ ημιχρόνου με σουτ ο Γεωργιάδης και στο 73ο λεπτό του β’ ημιχρόνου ο Αθανασιάδης επίσης με σουτ.
Ο ΠΑΟΚ που έπαιξε καλά και σοβαρά κατά διαστήματα βρίσκεται έτσι ένα βήμα πριν από την πρόκριση την οποία θα διεκδικήσει σε μία εβδομάδα στην Τούμπα.​