Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Κερ. Μεγάρου - Α.Ε.Π. Βατολάκκου 1-4 (0-0) (2η αγωνιστική)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης απέδρασε η Α.Ε.Π. από τα Μέγαρα, καθώς κέρδισε την τοπική ομάδα με σκορ 1-4.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο, προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις δύο καλές στιγμές που είχαν.
Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια ισορρόπησαν, πήραν τα ινία του αγώνα και πίεσαν μπροστά.
Η πίεση έφερε σωρεία χαμένων ευκαιριών μπροστά στην εστία των Μεγάρων, ενώ η συνέχεια ήταν ένας επιθετικός μονόλογος της Α.Ε.Π..
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
8' σουτ του Λιανού απέκρουσε ο Παπατσάνης.
10' σουτ του Χρυσή απέκρουσε ο Παπατσάνης.
19' ατομική προσπάθεια του Ντεμάι, κόπηκε την κατάλληλη στιγμή από τον Ζιάκα.
24' σουτ του Κοτζατίσογλου σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Καλύβα.
32' απ' ευθείας εκτέλεση με τον Σάλλο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
β' ημίχρονο
51' ο Ντεμάι εκμεταλεύθηκε λάθος της άμυνας, έκλεψε και πλάσαρε τον Καλύβα για το 0-1.
53' 53' κοντινό σουτ του Λιανού πέρασε λίγο άουτ.
55' παράλληλη πάσα του Ντεμάι στον Κύρου, το σουτ λίγο άουτ.
60' κάθετη πάσα του Κοτζατίσογλου στον Ντεμάι, όπου από θέση τετ-α τετ, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καλύβα.
62' σέντρα του Ντεμάι με στόχο τον Κοτζατίσογλου, το σουτ πέρασε άουτ.
67' πάσα του Παπαδόπουλου στον Ντεμάι που έφυγε κάτω από τη γραμμή του κέντρου, από θέση τετ - α τετ πλάσαρε άουτ.
69' δυνατό σουτ του Κύρου τράνταξε το οριζόντιο του Καλύβα.
70'σουτ του Ντεμάι έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Καλύβα για το 0-2.
73' ατομική προσπάθεια του Σάλλο που έφυγε κάτω από τη γραμμή του κέντρου, πέρασε όποιους βρήκε μπροστά του και από πλάγια θέση πλάσαρε τον Καλύβα 0-3.
88' ο Παπαηλίας με σουτ ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 0-4.
90' ο Δρόσσος που μπήκε ως αλλαγή στο 70', πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα των γηπεδούχων με σουτ έξω από την περιοχή για το τελικό 1-4.
Διαιτησία: Τσέτσιλας, Στεφούλης, Στεργιόπουλος (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
ΜΕΓΑΡΟ: Καλύβας, Τσιοπλής (Χαλαγιάννης 46'), Ζιάκας Χαρ. Χρ. (Δρόσσος 70'), Ζιάκας Μιχ. Χρ., Σιώτας, Λιανός, Χαριζόπουλος, Φασούλας (Τζιαμπίρης 46'), Βασιλόπουλος Β., Βασιλόπουλος Κ.
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Παπατσάνης, Εμπρικίδης, Ζούρτος (Στεργιούλας 88'), Αράπογλου Ελ., Αράπογλου Ευ., Σάλλος, Παπαδόπουλος, Παπαηλίας, Κοτζατίσογλου (Καραπάς Θ. 89'), Κύρου (Κεχαγιάς 85'), Ντεμάι.