ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - Π.Ν.ΠΟΝΤΙΝΗΣ 6-4 (4-2) 1η Αγωνιστική

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/09/2012
ΩΡΑ 4.00 μμ
ΓΗΠΕΔΟ: ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ
Με το δεξί έκανε ποδαρικό η Α.Ε.Π. στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς  επικράτησε σχετικά εύκολα την νεανική ομάδα της Ποντινής με σκορ 6-4.
Καλύτεροι στο α' μέρος οι  γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο μέσα στο γήπεδο, πήραν προβάδισμα από νωρίς στο σκορ, χωρίς όμως να προσφέρουν την απαιτούμενη αγωνιστικότητα.
Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν κυρίως στην επανάληψη και μείωσαν το βαρύ εις βάρους τους σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Τα γκολ

α' ημίχρονο
14' παράλληλη πάσα του Ντεμάι, αξιοποίησε ο Καραγιάννης με πλασέ το 1-0.
17'  παράλληλη πάσα του Καραγιάννη, ο Ντεμάι με αριστερό πλασέ έκανε το 2-0.
21' ο Κοτζατίσογλου με σουτ στέλνει για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα της Ποντινής 3-0.
23' ο Κωλαίδης εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας και με πλασέ μείωσε σε 3-1.
26' πάσα του Καραγιάννη στον Ντεμάι, το πλασέ για το 4-1.
31 ο Γεωργιάδης μειώνει για την ομάδα του σε 4-2.
β' ημίχρονο
75' ο Ντεμάι με σουτ πετυχαίνει χατ-τρικ στέλνοντας την μπάλα για 5η φορά (5-2) στα δίχτυα του Ισπογλίδη.
78' σέντρα στην περιοχή του Παπατσάνη που αποκρούει, η μπάλα πήρε ύψος με πορεία προς την εστία του, ο Κωλαίδης σε πλεονεκτική θέση με κεφαλιά μείωσε σε 5-3.
83' πέναλτι που κέρδισε η ομάδα της Ποντινής, εκτέλεσε εύστοχα ο Κωλαίδης (χατ-τρικ) για το 5-4.
88' σέντρα σουτ του Ι. Αράπογλου κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 6-4.
Α.Ε.Π. (Χρ. Λάλλος): Παπατσάνης, Εμπρικίδης, Παπαηλίας, Σάλος, Αράπογλου Ελ., Παπαδόπουλος (Ζούρτος 75'), Κοτζατίσογλου, Αράπογλου Ευ., Αράπογλου Ι., Καραγιάννης, Ντεμάι (Στεργιούλας 88').
Π. Ν. Ποντινής (Ροσιάδης): Ισπογλίδης, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος (Σερηνιώτης 62'), Ταραμάνης, Νταμτσίκας, Μπαλιάκας, Παλημάρκος, Κολτσίδας (Ισπογλίδης 78'), Κωλαίδης, Καραγιάννης, Κοντοβάς.
Διαιτησία: Τσέτσιλας, - Στεφούλης, - Σιούμπουρα (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)