Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Α.Ε.Π. Βατολάκκου - Κτ. Αστ. Καληράχης 3-1 (0-1) 3η αγωνιστική

Καθαρή νίκη και 3 στα 3 για την Α.Ε.Π.!!!
Σημαντική νίκη πέτυχε η Α.Ε.Π. Βατολάκκου στο γήπεδό της κόντρα στην περσινή πρωταθλήτρια Καληράχη με σκορ 3-1.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων το πρώτο εικοσάλεπτο, πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Βλάχο στο 16'.
Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ισορρόπησαν και βγήκαν στην κόντρα με αξιώσεις, χωρίς καμία τύχη όμως.
Στην επανάληψη η γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και..
από το ξεκίνημα έδειξαν τις προθέσεις τους για την ανατροπή του αγώνα.
Καθολική η υπεροχή και η κατοχή της μπάλας από την τοπική ομάδα στο δεύτερο μέρος, όπου με γρήγορο ρυθμό και έξυπνο παιχνίδι, κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, πετυχαίνοντας την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.
α' ημίχρονο
16' κάθετη πάσα του Βανδή στο Βλάχο, με τη μία το σουτ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παπατσάνη και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.
25' ο Ντεμάι από καλή θέση δεν πρόλαβε να πλασάρει, μιας και ο Γούναρης νωρίτερα μπλόκαρε.
Στο 30΄αναγκαστική αλλαγή του Βανδή για την ομάδα του Κτηνοτροφικού.
39' φάουλ που εκτέλεσε ο Σάλλο, την κεφαλιά στην περιοχή πήρε ο Ντεμάι, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
44' παράλληλη σέντρα του Μήττα, ο Πουρνάρας πλάσαρε απελπιστικά άουτ.
β' ημίχρονο
46' μακρινό δυνατό σουτ του Σάλλο, ο Γούναρης με υπερένταση απέκρουσε σε κόρνερ.
48' σέντρα του Κοτζατίσογλου στο 2ο δοκάρι, ο Ι. Αράπογλου από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει το Γούναρη.
52' έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Καραγιάννη (ανατροπή από πίσω εντός της περιοχής).
63' σέντρα σουτ του Εμπρικίδη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας της Καληράχης για την ισοφάριση 1-1.
66' διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για δεύτερο πέναλτι που δεν δόθηκε από τον διαιτητή του αγώνα (η μπάλα μετά από σουτ, βρήκε και τα δύο χέρια αμυντικού εντός της περιοχής του).
73' καταπληκτικό δυνατό σουτ του Ντεμάι, σταμάτησε στα δίχτυα του Γούναρη για την ανατροπή και το 2-1.
82' παράλληλη πάσα του Ντεμάι στον Καραγιάννη, ο οποίος απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 3-1.
90 δυνατό σουτ του Τζάγκα πέρασε λίγο άουτ.

Διαιτησία: Δροβατζήκας, Σιούμπουρα, Βλαχάκης Ε.Π.Σ. Γρεβενών (με διαμαρτυρίες από τη γηπεδούχο).
Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Παπατσάνης, Εμπρικίδης (88' Κύρου), Κεχαγιάς, Παπαηλίας, Αράπογλου, Παπαδόπουλος, Κοτζατίσογλου, Σάλλο, Αράπογλου Ι.,Καραγιάννης Χ., Ντεμάι (90' Ζούρτος).
ΚΤΗΝ. ΑΣΤ. ΚΑΛΗΡΑΧΗΣ: Γούναρης, Παπαστεργίου, Πουρνάρας, Πολύζος (71΄Ζωγράφος) , Καραπάς, Αμπατζιάδης, Κωστόπουλος, Βανδής (36΄Καραγιάννης), Μήττας, Τσάγκας, Βλάχος (80΄Κολέτσος).