Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2012

Champions League: Montpellier – Ολυμπιακός 1-2 (video)

Τους πρώτους τους βαθμούς στο φετινό Champions League πήρε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 1-2 της Montpellier στη Γαλλία, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων.
Σε έναν αγώνα που είχε καλές στιγμές εκατέρωθεν, ο Ολυμπιακός έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ με τους...

Machado και Fuster να χάνουν μοναδικές ευκαιρίες στο 24′ και στο 49′ αντίστοιχα.
Οι Γάλλοι προηγήθηκαν στο 49′ με σουτ του Charbonnier, σε μία φάση που προηγήθηκε χέρι παίκτη της Montpellier. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 73′ με προβολή του Τοροσίδη και ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή με τον Κώστα Μήτρογλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Montpellier:
Pionnier, Yanga-Mbiwa, Hilton, Bedimo, Stambouli, Belhanda, Cabella, Saihi (Marveaux 85′), Utaka, Mounier (Estrada 62′), Charbonnier (Camara 68′)
Ολυμπιακός: Carroll, Μανιάτης, Modesto, Machado, Contreras, Holebas, Μανωλάς, Τοροσίδης, Fuster (Λυκογιάννης 88′), Greco (Abdoun 60′), Djebbour (Μήτρογλου 70′)
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Montpellier – Ολυμπιακός 1-2