Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2012

Euroleague: Ολυμπιακός – Zalgiris 61-79 (video)

Η κατάρρευση του Ολυμπιακού στην τρίτη περίοδο στοίχισε στους πρωταθλητές Ευρώπης, που υπέστησαν τη δεύτερη διαδοχική βαριά ήττα στον 3ο όμιλο της Euroleague και πρώτη στο ΣΕΦ.
Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν 79-61 από την Zalgiris Κάουνας, για την 3η αγωνιστική της διοργάνωσης, με ...
τους Λιθουανούς να κρατούν το αήττητο τους .
Η ομάδα του Μπαρτζώκα εμφανίστηκε αγνώριστη στο Φάληρο σε σχέση με το ματς κόντρα στους «πράσινους» για το πρωτάθλημα. Με τραγική άμυνα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και επίθεση που βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα, είδε την Zalgiris να προσπερνά παίζοντας εξαιρετικά στο τρίτο δεκάλεπτο και μάλιστα σε πολύ μικρό διάστημα έχασε και την επαφή με το σκορ με αποτέλεσμα να φτάσει σε αυτήν τη συντριβή από τους Λιθουανούς.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 39-33, 49-59, 61-79
Oλυμπιακός: Hines 15, Law1, Antic 5, Σπανούλης 10, Περπέρογλου 2, Dorsey, Σλούκας 2, Gecevicius, Πρίντεζης 12, Παπανικολάου 3, Μάντζαρης 11
Ζαλγκίρις: Darden 8, Jaaber 9, Popovic 16 (3 τρ), Ν. Lavrinovic 9, Jankunas 3, Delas 2, Kuzminskas 4, Lafayette 10 (2 τρ), Kaoukenas 8, Foote 7, Κ. Lavrinovic 3
Δείτε το video με τα highlights του αγώνα Ολυμπιακός – Zalgiris 61-79.