Τρίτη 30 Οκτωβρίου 2012

Super League: Άρης – Ολυμπιακός 2-2 (video)

Άρης και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο «Κλ. Βικελίδης» για την όγδοη αγωνιστική της Super League και έτσι οι ερυθρόλευκοι έχασαν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα.
O Άρης προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Παπαστεριανό μετά από ασίστ του Aganzo, όμως στο 9′ ο Abdoun ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι, που υπέδειξε ο...
διαιτητής Τριτσώνης σε χέρι του Pulido. Οι κίτρινοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα καθώς η φάση ήταν αμφισβητούμενη.
Ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και ο Άρης περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, όμως οι ερυθρόλευκοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που είχαν. Αντίθετα, στο 79′ ο Άρης πήρε εκ νέου προβάδισμα με τον Aganzo, που έγραψε από κοντά το 2-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Άρης έμεινε με δέκα λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Ψυχογιού. Ο Machado εκτέλεσε το φάουλ και ο Χολέμπας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.