Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Superleague: ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-4 (videos)

Μήτρογλου και Σιδηρόπουλος δεν άφησαν να γίνει ντέρμπι...
Η διαφορά δυναμικότητας, η εκμετάλλευσή της και η αποτελεσματικότητα του Μήτρογλου, ήταν τα στοιχεία εκείνα που έδωσαν ένα ακόμη τρίποντο στον Ολυμπιακό, ο οποίος πέρασε... σβηστός από το ΟΑΚΑ, επικρατώντας της ΑΕΚ με 4-0. Με τον Σιδηρόπουλο να καταλογίζει με ευκολία το υπέρ του Ολυμπιακού πέναλτι και ...
να δείχνει κόκκινη κάρτα στον Γιάγκο στο 22ο λεπτό, πάνω στον Μήτρογου και την ΑΕΚ να διαμαρτύρεται εντονότατα (όπως και ο Αλαφούζος) για το μη καταλογισμό υπέρ της πέναλτι στο 39ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Κοντοέ η μπάλα βρήκε το χέρι του Χολέμπας. Η ΑΕΚ έδειξε διάθεση και πάθος στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, έβγαλε 2-3 καλές ενέργειες στον αγωνιστικό χώρο, αλλά μετά το 1-0 από το εύστοχο πέναλτι του Αμπντούν, έδειξε ανήμπορη να αντιδράσει και απογοητευμένοι οι παίκτες της, αρκέστηκαν σε μια αποδοχή της ήττας, η οποία σφραγίστηκε από ένα υπέροχο γκολ του Μήτρογλου, ο οποίος έγραψε το 3-0 με «κεραυνό» στο 59' έξω από την περιοχή. Η νίκη του Ολυμπιακού πήρε διαστάσεις θριάμβου λίγο πριν το φινάλε με τον Φουστέρ να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0 και τον Μήτρογλου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 88' να διαμορφώνει το τελικό 4-0 και είναι χαρακτηριστικό ότι αυτή η επικράτηση ήρθε για τον Ολυμπιακό σε ένα παιχνίδι όπου -τελικά- δεν απαιτήθηκε να ανεβάσει στροφές και να πιάσει υψηλού επιπέδου απόδοση.
ΑΕΚ-Ολυμπιακός: 0-4 (Goals)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: 0-4 (Highlights)

Στείλτε μας τις απόψεις σας, τα άρθρα σας, τις καταγγελίες σας και οτιδήποτε θέλετε στο email: kostasdigos@yahoo.gr Τελευταίες ειδήσεις