Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

ΑΕΠ Βατολάκκου - ΑΓΟ Δήμητρα 1-4 (0-3) (9η Αγωνιστική)

Μαγική εικόνα το σκορ!!!
Βαριά ήττα γνώρισε η ΑΕΠ στο γήπεδό της από την ομάδα της Δήμητρας με σκορ 1-4.
Πιο τυχερή στάθηκε η Δήμητρα στον αγώνα, αφού αξιοποίησε με το καλύτερο τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε, τερματίζοντας το παιχνίδι ...
με εννέα παίκτες.
Τραγική η τοπική ΑΕΠ.
Είχε την ατυχία της, με δύο δοκάρια, χαμένο πέναλτι, δύο αυτογκόλ, πολλές φάσεις τετ α τετ και το αβαντάζ να αγωνίζεται με δύο παίκτες παραπάνω.
Παρ΄ όλα αυτά δεν δικαιολογείται η ήττα.

Οι καλύτερες στιγμές
α' ημίχρονο
5' σουτ του Παπαηλία σταμάτησε στο δοκάρι του Μπαράκα.
7' φάουλ με εκτελεστή τον Τζημωρόπουλο από πλάγια, η κεφαλιά του Roci Mario καταλήγει στα δίχτυα του Παπατσάνη 0-1.
11' κόρνερ που εκτέλεσε ο Τζημωρόπουλος στο δεύτερο δοκάρι, ο Καραγκιόζης στην προσπάθειά του να απομακρύνει, δεν τα κατάφερε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-2.
17' έξυπνα ο Γ. Λάλλος που είδε τον Παπατσάνη έξω από την εστία του, με κρεμαστό πλασέ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3.
24' πάσα του Καραγιάννη στον Ντεμάι στη μικρή περιοχή, ο Ντεμάι πλάσαρε άουτ.
28' πάσα του Παπαδόπουλου στον Αράπογλου Ι., από κοντά το σουτ του, πέρασε ελάχιστα άουτ.
37' πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, εκτέλεσε ο Καραγιάννης, σημαδεύοντας το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπαράκα.
β' ημίχρονο
52' καταπληκτική πάσα του Καραγιάννη στον Αράπογλου Ι. το σουτ του πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
54' παράλληλη πάσα του Καραγιάννη στον Ντεμάι, η προσπάθειά του να σκοράρει στην απέναντι εστία, σταμάτησε στο δεξί κάθετο των φιλοξενούμενων.
56' ο Καραγιάννης από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαράκα που απέκρουσε εντυπωσιακά!
60' σουτ του Αράπογλου Ι. απέκρουσε ο Μπαράκας.
69' παράλληλη πάσα του Τζημωρόπουλου στον Γ. Λάλλο που πλάσαρε, αλλά καλά τοποθετημένος ο Παπατσάνης μπλόκαρε σταθερά.
85' ο Παπαδόπουλος με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για να μειώσει σε 1-3.
88' κακή συνενώηση των αμυντικών της γηπεδούχου ομάδας με τον τερματοφύλακα που είχε βγεί από την εστια του, είχε ώς αποτέλεσμα την παραβίασει της εστίας του για τέταρτη φορά

Διαιτησία: Πάνος, Ρίγκος, Γκόλιας (ΕΠΣ Γρεβενών)
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Παπατσάνης, Εμπρικίδης, Σάλλος,  Παπαηλίας, Καραγκιόζης, Αράπογλου Ελ. (85' Κύρου),  Αράπογλου Ευ., Παπαδόπουλος Κ., Αράπογλου Ι., Καραγιάννης, Denis.
Α.Γ.Ο. Δήμητρα: Μπαράκας, Τσιρώνης, Τζημωρόπουλος, Roci Mario, Λάλλος Γ., Καραδήμος (70' Λάλλος Δ.), Λάλλος Χ., Ιωσηφίδης,  Παπαδόπουλος Ν. (80' Τζιούφας), Ορφανίδης, Στεφόπουλος.

Στείλτε μας τις απόψεις σας, τα άρθρα σας, τις καταγγελίες σας και οτιδήποτε θέλετε στο email: kostasdigos@yahoo.gr Τελευταίες ειδήσεις