Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ – ΔΟΞΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ 8-3 (4-3) (6η αγωνιστική)

Διαφήμιση του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου απόλαυσαν οι θεατές στην
επιβλητική νίκη της Σειρήνας επί της Παλιουριάς με το απίστευτο 8-3.
΄Ενας αγώνας που τα είχε όλα. Γκολ, πολλές φάσεις και έναν...
εκπληκτικό ρυθμό επί 90 λεπτά.
Η Σειρήνα πραγματοποιώντας το καλύτερο παιχνίδι της φέτος, όπως δείχνει και το σκορ, επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και η επιθετική της γραμμή έκανε ότι ήθελε. Δεν απέφυγε όμως τα αμυντικά λάθη, γεγονός που παραλίγο και πάλι να της στοιχίσει, αφού το σκορ του α΄ημιχρόνου δεν ανταποκρίνεται πλήρως στην εικόνα του αγώνα.
Η Δόξα προσπάθησε να παρακολουθήσει το ρυθμό και εν μέρει θα τα κατάφερνε, αν ο Κερασίδης ισοφάρισε στο 43΄. Οι αμυντικές της όμως αδυναμίες και η αποβολή του Κακούσιου στο 63΄, της στέρησαν τις ελπίδες να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα
Α΄ημίχρονο

5ο λεπτό- Επέλαση του Φούντογλου από αριστερά και εκπληκτική πάσα στο Γιώργο Τσιάτσιο που μόνος προ του Δουβεντζίδη πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
11ο λεπτό- Κόρνερ του Χ. Φαρμάκη από αριστερά, σουτ στην κίνηση του Γιώργου Τσιάτσιου ο οποίος άνοιξε το σκορ, 1-0.
21ο λεπτό- Ασίστ του Μπ. Μήτσιου στον Αντωνιάδη που με ιδανικό πλασέ σημείωσε το 2-0.
23ο λεπτό- Με απευθείας φάουλ ο Κατής αιφνιδίασε το Σιούμπουρα μειώνοντας σε 2-1.
25ο λεπτό- Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Νικολαϊδη που «χόρεψε» όλη την άμυνα, σούταρε δυνατά από το ύψος του πέναλτι και απέκρουσε εντυπωσιακά στη γωνία του ο Δουβεντζίδης.
28ο λεπτό- Φοβερή κάθετη πάσα του Νικολαϊδη στο Γιώργο Τσιάτσιο που με ιδανικό πλασέ σημείωσε το 3-1.
31ο λεπτό- Ασυνεννοησία στην άμυνα της Σειρήνας και δώρο στον Κόγιο που από κοντά μείωσε σε 3-2.
39ο λεπτό- Αντεπίθεση για σεμινάριο για τη Σειρήνα, τετ-α-τετ του Νικολαϊδη μετά από εξαιρετική πάσα του Γιώργου Τσιάτσιου και 4-2.
40ο λεπτό- Ο Κερασίδης με κεφαλιά από κοντά μείωσε σε 4-3.
43ο λεπτό- Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Κερασίδης, όταν σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Σιούμπουρα.
45ο λεπτό- Ατομική προσπάθεια του Νικολαϊδη που έβγαλε τετ-α-τετ- το Μπ. Μήτσιο που δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 5-3.
Β΄ημίχρονο
47ο λεπτό- Πάρε βάλε του Γιάννη Τσιάτσιου στο Νικολαϊδη που από κοντά πέτυχε το 6-3.
49ο λεπτό- Εκπληκτική κάθετη πάσα του Κλ. Κουκουτσέλα στο Νικολαϊδη που μόνος πλάσαρε αδύναμα για να μπλοκάρει ο Δουβεντζίδης.
57ο λεπτό- Απευθείας φάουλ του Γιώργου Τσιάτσιου και εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ του Δουβεντζίδη.
62ο λεπτό- Ασίστ του Νικολαϊδη στο Μπάμπη Μήτσιο που με ιδανικό πλασέ σημείωσε το 7-3.
63ο λεπτό- Αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Κακούσιος.
72ο λεπτό- Φάουλ του Σ. Μπαλάφα, κεφαλιά του Κερασίδη από κοντά και εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ του Σιούμπουρα.
89ο λεπτό- Μια άλλη εξαιρετική συνεργασία του Γιώργου Τσιάτσιου με το Νικολαϊδη και ο κορυφαίος του αγώνα Νικολαϊδης με χατ-τρικ διαμόρφωσε το τελικό 8-3.
Διαιτησία: ΛΑΖΟΓΚΑ - ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ - ΓΚΟΛΙΑΣ (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Ρεσιτάλ διαιτησίας της κας. Λαζόγκα, (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Ευθ. Σιούμπουρας, Γ. Φούντογλου, Ντ. Κόνι (55΄Χ. Ασλανίδης), Ν. Μπαλντούμης, Κλ. Κουκουτσέλας, Δ. Γιώτας, Μπ. Μήτσιος, Χ. Φαρμάκης (46΄ Γιάννης Τσιάτσιος), Ηρ. Νικολαϊδης, Γ. Αντωνιάδης (78΄Χρ. Μπαζάκας), Γιώργος Τσιάτσιος

ΔΟΞΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙΑΣ: Δουβεντζίδης, Παπαχρήστος (75΄Γιαγκόζι), Κερασίδης, Κόγιος (70΄Σταμάτης), Κακούσιος, Παπαδόπουλος, Κατής, Ι. Μπαλάφας, Ασλανίδης, Σ. Μπαλάφας, Αμπατζιάδης (55΄Ζιανός)