Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Superleague: ΠΑΟΚ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2-0 video

Με νικητή (2-0) τον ΠΑΟΚ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι που έδωσε ο “Δικέφαλος του Βορρά” την Κυριακή (11/11) κόντρα στον Πλατανιά. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά...
έπρεπε να φτάσουμε στο 68ο λεπτό για να ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τουΣαλπιγγίδη. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κλάους δεν βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα.
Διαιτητής: Αρετόπουλος
ΠΑΟΚ (Δώνης): Χακόμπο, Ετο, Κουμάλο, Κατσικάς, Σταφυλίδης, Πέλκας (61′ Παναγιωτούδης), Φωτάκης, Κάτσε, Κίτσιου (46′ Λίνο), Σαλπιγγίδης (87′ Κωνσταντινίδης), Αθανασιάδης
Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κουρτσετσιώτης, Ποτουρίδης, Τζανής, Ουκάρ, Μαραγκουδάκης, Καλαϊτζίτς (76′ Γιακουμάκης), Ουντόζι (80′ Μαρτσάκης), Αγκιλέρα Αναστασάκος (83′ Ναζλίδης)
Κίτρινες κάρτες: Αγκιλέρα, Παναγιωτούδης, Ποτουρίδης, Αργυρόπουλος, Λίνο
Σκόρερ: Σαλπιγγίδης (68′ πεν.), Λίνο (73′)