Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ - ΑΓΟ ΔΗΜΗΤΡΑΣ 0-2 φωτορεπορτάζ

Διαιτησία: Μωυσιάδης, Βλαχάκης, Λαζόγκα (Ε.Π.Σ. Γρεβενών)
Εδραιώθηκε στη 2η θέση της
βαθμολογίας η Δήμητρα αφού επικράτησε της Σειρήνας με 0-2.

Σ' έναν ματς όπου παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο μόνο στο α΄ημίχρονο, η Σειρήνα είχε την υπεροχή, βρέθηκε όμως νωρίς νωρίς μόλις στο 6ο λεπτό, στην πρώτη αξιόλογη φάση που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι να δέχεται τέρμα από τον Τζημορούπουλο με βολέ στην κίνηση μέσα από τη μικρ περιοχή που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στο Σιούμπουρα.
Στη συνέχεια η Σειρήνα επέβαλε το ρυθμό της, δημιουργώντας συνεχώς ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να πετύχει την ισοφάριση.
Στο 12΄ο Γιώργος Τσιάτσιος εκτέλεσε απευθείας φάουλ για να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ ο Μπαράκας.
Στο 18΄ πάλι ο Γιώργος Τσιάτσιος που τροφοδοτήθηκε από το Νικολαϊδη, αστόχησε από καλή θέση.
Στο 26΄ο Χ. Φαρμάκης από πλεονεκτική θέση σούταρε αδύναμα για να μπλοκάρει ο Μπαράκας.
Στο 30΄κλασσική ευκαιρία έχασε ο Χ. Φαρμάκης που δέχθηκε την ασίστ από τον Κουλέτσο, για να αποκρούσει σωτήρια ο Μπαράκας.
Στο 43΄μόνος ο Μαλακατάς μέσα από τη μικρή περιοχή πλάσαρε άουτ.
Στο 44΄ο Αντωνιάδης από θέση τετ-α-τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον έμπειρο Μπαράκα που απέκρουσε με τα πόδια.
Στο β΄ημίχρονο πάλι η Δήμητρα έφθασε στο γκολ, όταν ο Στεφόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Ρότσι αμαρκάριστος με κεφαλιά έγραψε το 0-2.
Από κει και πέρα έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με την Σειρήνα να επιτίθεται σπασμωδικά χωρίς οργάνωση και δίκαια η Δήμητρα ως πιο εύστοχη έφτασε στο τρίποντο.
Οι μοναδικές αξιόλογες στιγμές ήταν στο 59΄φάουλ του Γιώργου Τσιάτσιου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπαράκας και στο 75΄φάουλ του Νικολαϊδη πέρασε λίγο άουτ.