Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ – ΑΡΗΣ ΚΑΡΠΕΡΟΥ 4-4 (3-2)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας
Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ
14η αγωνιστική
Ματσάρα και πάλι για τη Σειρήνα με το ίδιο σκορ 4-4 και να ισοφαρίζεται και πάλι στις καθυστερήσεις του αγώνα.
4 φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι και ισάριθμες φορές...
ισοφάρισε ο αξιόλογος ΄Αρης Καρπερού.
Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες. Στο α΄μέρος ήταν η Σειρήνα καλύτερη ενώ στο β΄μέρος πίεσε το Καρπερό. Σημασία έχει ότι το παιχνίδι ήταν καταπληκτικό, με δαιμονιώδη ρυθμό, 8 γκολ, 2 δοκάρια (΄Αρης), πολλές ευκαιρίες και τυχεροί οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν ένα τοπικό ματς εξαιρετικής ποιότητας.
Α΄ημίχρονο
Στο 14ο λεπτό εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Νικολαϊδη, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά, έβγαλε στον Αναστασιάδη που έμπαινε από δεξιά, ο οποίος με φοβερό συρτό σουτ διαμόρφωσε το 1-0.
Στο 17΄απάντησε ο Ευρ. Δούμας με ατομική προσπάθεια και αφού εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα ισοφάρισε με κοντινό πλασέ σε 1-1.
Στο 20΄διεύσδυση του Αναστασιάδη από δεξιά, έβγαλε παράλληλη συρτή σέντρα και ο επερχόμενος Φούντογλου με σουτ στην κίνηση σημείωσε το 2-1.
Στο 25΄βολίδα του Γιώργου Τσιάτσιου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυρατλίδης.
Στο 27΄σουτ του Αναστασιάδη από καλή θέση και πάλι ο Κυρατλίδης είπε όχι αποκρούοντας σε κόρνερ.
Στο 31΄καταπληκτική ατομική προσπάθεια του Γιώργου Τσιάτσιου έβγαλε τη σέντρα, κεφαλιά του Παπαγεωργίου και παραλίγο αυτογκολ.
Στο 34΄βολίδα του Κουκουτσέλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 37΄σέντρα ακριβείας του Παπατσάνη και ο Δούμας με σουτ στην κίνηση πέτυχε ένα καταπληκτικό τέρμα,  2-2.
Στο 38΄ο Καλιακάτσιος σούταρε άουτ από το ύψος της περιοχής.
Στο 42΄ τετ-α-τετ ο Νικολαϊδης και 3-2 για τη Σειρήνα σκορ ημιχρόνου.
Β΄ημίχρονο
Στο 55΄φάουλ εκτέλεσε ο Ράτζας, απέκρουσε με τα πόδια ο Γρίδας, πλασέ του Δούμα, ολέθριο λάθος του Ελευθεριάδη που έχασε την μπάλα από τα χέρια του και ο Παπατσάνης ισοφάρισε σε 3-3.
Στο 67΄δοκάρι από τον Παπατσάνη και άουτ.
Στο 69΄ τετ-α-τετ ο Νικολαϊδης και σωτήρια απόκρουση του Κυρατλίδη.
Στο 70΄φοβερό σουτ του Αναστασιάδη απέκρουσε με τις άκρες των δαχτύλων του ο Κυρατλίδης.
Στο 80΄φάουλ εκτέλεσε ο Ράτζας, κεφαλιά του Λάμαρη βρήκε το πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού.
Στο 85΄φάουλ και πάλι εκτέλεσε ο Ράτζας, κεφαλιά του Δούμα από κοντά δεν βρήκε στόχο.
Στο 88΄κόρνερ του Γιώργου Τσιάτσιου, φοβερή κεφαλιά του Αντωνιάδη σε πρώτο χρόνο και 4-3.
Στο 91΄η Σειρήνα πλήρωσε και πάλι τις αμυντικές αδυναμίες του με γκολ δώρο και χατ τρικ του Δούμα. 4-4

΄Αριστη η διαιτησία του κ.  Τσέτσιλα, (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).

Α.Ο.ΣΕΙΡΗΝΑ (Γιώργος Κούσκορας): Σ. Ελευθεριάδης, Γ. Φούντογλου (80΄ Γ. Αντωνιάδης), Ντ. Κόνι, Σ. Γρίδας, Ν. Μπαλντούμης,  Γιάννης Τσιάτσιος, Κλ. Κουκουτσέλας, Γ. Κουλέτσος, Ηρ. Νικολαϊδης, Γιώργος Τσιάτσιος, Κ. Αναστασιάδης

ΑΡΗΣ ΚΑΡΠΕΡΟΥ Κυρακλίδης, Ευρ. Δούμας, Παπαγεωργόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζέλα (67΄Χριστοδούλου), Παπαγεωργίου, Λάμαρης, Ράτζας, Τσολάκης, Παπατσάνης, Καλακάτσιος (70΄Αλλιού)

Ρεπορτάζ: Φώτης Μπαζάκας