Τρίτη 12 Μαρτίου 2013

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΑΛ. ΚΙΒΩΤΟΥ 1-1 (0-0) (16η αγων.)

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, ΑΕΠ και ΑΛΙΑΚΜΩΝ, πρόσφεραν καλό θέαμα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να έχουν τον...
έλεγχο του παιχνιδιού, ως τόσο οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα στις αντεπιθέσεις, εκμεταλλευόμενοι την ταχύτητα του Σιούλα, κατάφεραν και πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 63' ο λεπτό.
Ασφυκτική η πίεση των γηπεδούχων στη συνέχεια, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες απέναντι σε έναν καταπληκτικό Αποστολίδη, που ηττήθηκε μετά από κεφαλιά του Λιανού στο 77'.

α' ημίχρονο
1' σουτ του Λιανού από καλή θέση, ο Αποστολίδης εκπληκτικά απέκρουσε σε κόρνερ.
6' σέντρα του Σιούλα στη μικρή περιοχή, ο Σταμπολίδης κινήθηκε στην πορεία της μπάλας με προβολή, χωρίς αποτέλεσμα.
29' καλό σουτ του Σιούλα, απέκρουσε ο Παπατσάνης.
29' διπλή ευκαιρία για την ΑΕΠ με τον Καραγιάννη να επιχειρεί σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και να αποκρούεται και στην επαναφορά το σουτ του Παπαδόπουλου βρήκε σε σώμα αντιπάλου.
39' σέντρα του Κατσάνου, ο Σταμπολίδης με κεφαλιά κατάφερε και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπατσάνη, για να μπουν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες χωρίς γκολ.

β' ημίχρονο
53' από πολύ καλή θέση ο Κοτζατίσογλου έκανε το σουτ πάνω από τα δοκάρια του Αποστολίδη.
63' μετά από γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Σιούλας με πλασέ άνοιξε το σκορ για το 0-1.
77' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ι. Αράπογλου, ο Λιανός με κεφαλιά ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1, όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Διαιτησία: Μωυσιάδης, Σιούμπουρα, Μπαμπάμτσης (ΕΠΣ Γρεβενών)
Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Παπατσάνης, Στεργιούλας (46' Αράπογλου Ι.), Καραγκιόζης, Παπαηλίας, Αράπογλου Ελ., Παπαδόπουλος, Κοτζατίσογλου, Λιανός, Κύρου (67' Ντεμάι), Καραγιάννης, Σάλλο.
ΑΛ. ΚΙΒΩΤΟΥ: Αποστολίδης, Παπαιωάννου, Ιορδανίδης, Πανταζής (46' Καλαιτζίδης), Παντέρης, Σταμπολίδης, Τζήκας, Κατσάνος (69' Καραμιχαηλίδης), Ζουπουνίδης (76' Γιαννάκης), Κουλέτσος, Σιούλας.