Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ – Φ. Σ. KOZANH 0-2 (19η Αγων.)

Πρωταθλήτρια και μαθηματικά αναδείχθηκε η Κοζάνη αφού πέρασε άνετα από την Κνίδη με 0-2.
Τα Αεράτα προσπάθησαν με πυκνές γραμμές να σταματήσουν τους πρωταθλητές και τα κατάφεραν για...
40 λεπτά. Η Κοζάνη σαφώς καλύτερη, είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ ο Γκαραβέλης ουσιαστικά μόνο μια φορά κινδύνεψε στην αρχή του β΄ημιχρόνου από τοΧαματάι.
Ανάμεικτα τα συναισθήματα λοιπόν μετά το τέλος του αγώνα, αφού οι γηπεδούχοι αποχαιρέτισαν την κατηγορία, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναδείχθησαν άνετα πρωταθλητές.
Φάσεις και γκολ
Α΄ημίχρονο
1ο λεπτό: Διείσδυση του Παπαδόπουλου από αριστερά, σουτ από καλή θέση πέρασε άουτ.
3ο λεπτό: ΄Εκλεψε ο Ντινόπουλος την μπάλα από τον Κάλφα, πάσαρε το Δημητριάδη που από καλή θέση σούταρε απελπιστικά άουτ.
10ο λεπτό: Πλασέ του Ντεμιράϊ πάνω από τη γραμμή απομάκρυνε με το κεφάλι ο Π. Λάλλος.
15ο λεπτό: Βολίδα του Κουλουκίδη απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βίδρας.
29ο λεπτό: Ασίστ του Τοπάλη στονΚουλουκίδη, έχασε το κοντρόλ στην προσπάθεια του να αποφύγει το Βίδρα και πλάσαρε άουτ.
36ο λεπτό: Συνδυασμός Ταφαρλή – Τοπάλη – Παπαδόπουλου, σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Βίδρας σταθερά.
40ο λεπτό: Διείσδυση του Παπαδόπουλου από αριστερά, «έσπασε» την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο επερχόμενος Τοπάλης με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ, 0-1.
41ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Ιωαννίδη δεν ανησύχησε το Γκαραβέλη.

Β΄ημίχρονο
46ο λεπτό: Μοναδική ευκαιρία για τα Αεράτα, όταν ο Χαματάι μόνος πριν του Γκαραβέληπλάσαρε ελάχιστα άουτ.
48ο λεπτό: Εκπληκτική πάσα του Κουλουκίδηστον Παπαδόπουλο που πλάσαρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Βίδρας. Το κόρνερ εκτέλεσε από αριστερά ο Τοπάλης και οΝτεμιράϊ με κεφαλιά σημείωσε το 0-2.
54ο λεπτό: Τελευταία ευκαιρία του αγώνα, όταν δυνατό σουτ του Τοπάλη απέκρουσε εκπληκτικά ο Βίδρας.
84ο λεπτό: Κόρνερ του ΄Ιττη από αριστερά, δυνατή εξ’ επαφής κεφαλιά του Θ. Λάλλου και εξαιρετική απόκρουση με διπλή προσπάθεια τουΣαραφιανού.

Διαιτησία: Μπαίλης, Γκαρτζονίκας, Λάζαρης (Πρέβεζας)

Γρεβενά Αεράτα (Νίκος Μπαλοδήμος):Βίδρας, Παπαδόπουλος (63΄Βασιλόπουλος), Νασιόπουλος (72΄ Αποστολίδης), Κατσαντώνης, Ιωαννίδης (76΄Χαστάς), Δημητριάδης, Θ. Λάλλος, Αλεξανδρής, Π. Λάλλος, Χαματάι, Ντινόπουλος

Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ (Παρασκευάς): Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Κουλουκίδης (85΄Κεϊσογλου), Κάλφας, Τσικόπουλος, Ταφαρλής, Ντεμιράι (56΄Τζερεμές), Τρυφωνίδης (74΄Λάζος), Τοπάλης, Παπαδόπουλος