Δευτέρα 27 Μαΐου 2013

Ατρόμητος - ΠΑΣ 2-0 (video)

Χωρίς καν να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοσηο Ατρόμητος νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννενα στο Περιστέρι για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ και... τον έπιασε στην δεύτερη θέση με εφτά βαθμούς, τρεις λιγότερους από τον ΠΑΟΚ.

Ο Καραγκούνης στο 17ο λεπτό και ο Ναπολεόνι στο 46΄πέτυχαν τα τέρματα για την ομάδα του Παράσχου. Άτυχος ο Ιταλός, δέκα λεπτά μετά το γκολ που έβαλε τραυματίστηκε στο χέρι, αποχώρησε από το ματς και θα υποβληθεί σε εξετάσεις. Από την άλλη πλευρά, ήταν εμφανές ότι χωρίς τον τιμωρημένο Ντε Βινσέντι, ο ΠΑΣ είχε πολύ μεγάλο πρόβλημα στην δημιουργία.

Περιορίστηκε στο να ψάχνει… αντεπιθέσεις αλλά δεν του βγήκαν οι φάσεις.
Στους 10 βαθμούς πλέον ο ΠΑΟΚ που παίζει με τον Ατρόμητο στην Τούμπα την επόμενη αγωνιστική. Από 7 έχουν η ομάδα του Περιστερίου και ο ΠΑΣ, 5 έχει ο Αστέρας Τρίπολης.