Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ - ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 4 - 1 (1η Αγων.)

Βαριά ήττα για την Α.Ε.Π. στην πρεμιέρα...
Αγώνας με δύο πρόσωπα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με την ΑΕΠ να γνωρίζει για δεύτερη φορά την ήττα από την ίδια ομάδα μετά τον αγώνα κυπέλλου με τα Αεράτα (2-4 στο κύπελλο) με σκορ 4-1.
Τραγική η εμφάνιση της ομάδας στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους!!!

Η ομάδα του Χρήστου Λάλλου, δικαιολόγησε την παρουσία της στο γήπεδο, μόνο για το πρώτο ημίχρονο, όπου η ομάδα ήταν πολύ καλή και ισάξια των γηπεδούχων, ενώ στην επανάληψη η ομάδα ήταν τραγική...και αγνώριστη.
Η ποδοσφαιριστές της ΑΕΠ μπήκαν χαλαρά στον αγωνιστικό χώρο και έδειχναν να έχουν εγκαταλήψει το παιχνίδι, σε αντίθεση των Αεράτων που εκμεταλλευόμενοι αυτή την κατάσταση, καθάρησαν στην κυριολεξία το παιχνίδι μετά από έναν επιθετικό μονόλογο.
Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε με τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο κόουτς των φιλοξενούμενων.

Οι καλύτερες φάσεις
α' ημίχρονο
9' κάθετη πάσα του Μπαλοδήμου δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί ο Π. Λάλλος που πλάσαρε πάνω στον Τσακστάρα.
13' σέντρα του Αποστολίδη, ο Π. Λάλλος πλάσαρε άουτ.
34' ο Ντεμάι από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
45' κόρνερ που εκτέλεσε ο Ίττης, ο Κοτζατίσογλου στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσακστάρα 1-0 (αυτογκόλ).

β' ημίχρονο
52' σουτ του Ίττη κατέληξε στα δίχτυα του Τσακστάρα για το 2-0.
62' σέντρα του Αποστολίδη βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Κουρέλα και με προβολή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
70' ο Αποστολίδης εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας, με σουτ έκανε το 4-0 για την ομάδα του.
72' ο Ασλανίδης ήταν αυτός που έβαλε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους με σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Διαιτησία: Τσέτσιλας, Μωυσιάδης, Στεφούλης ΕΠΣ Γρεβενών

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Ν. Μπαλοδήμος): Βίδρας, Σπηλιώτης, Βασιλόπουλος, Λάλλος Θ., Ίττης, Δημόπουλος Θ. (64' Γάκης), Αποστολίδης, Μπαλοδήμος, Δημόπουλος Ρ., Κουρέλας (69' Παπαδόπουλος), Λάλλος Π. (75' Τζάτσος).
Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Τσακστάρας, Εμπρικίδης, Σάλλο, Παπαηλίας, Ντοβατσίδης (67' Ζιώγας), Παπαδόπουλος Κ. (63' Κοτενίδης), Κοτζατίσογλου Σ. (65' Στεργιούλας), Ντεμάι, Αράπογλου Ι., Ζολώτας, Ασλανίδης.