Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Άλκμααρ - ΠΑΟΚ 1-1 (video)

Ο ΠΑΟΚ, για δεύτερη αγωνιστική, σκοράρει στις καθυστερήσεις με τον Σαλπιγγίδη (93’) και φεύγει με την ισοπαλία (1-1) από την έδρα της Άλκμααρ, σε ένα παιχνίδι που...
δεν παρουσιάστηκε καλός.
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα μπορούσε να σκοράρει νωρίτερα αφού είχε από ένα δοκάρι σε κάθε ημίχρονο με τους Τζιόλη και Λούκας, όμως δέχτηκε ένα τέρμα από τον Γκουβελέου στο 80’. Θα μπορούσε όμως και αυτός να έχει δεχτεί γκολ νωρίτερα, αλλά είχε σε εξαιρετική μέρα τον Σανθ Χακόμπο.

Καλύτεροι οι Ολλανδοί στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με την ομάδα του Στέφενς να παρουσιάζεται για ένα ακόμα παιχνίδι με αρκετά παθητικό ρόλο.