Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ - ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 3-3 (1-1) 8η Αγων..

Με το βαθμό της ισοπαλίας συμβιβάστηκαν Σειρήνα και Βατόλακκος στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στο γήπεδο της Αμυγδαλιάς.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πρώτο λόγο στο πρώτο μέρος της συνάντησης, όπου θα μπορούσαν να...
καθαρίσουν το μάτς από την αρχή.
Έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο που εντυπωσίασε τους φιλάθλους, δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες, αλλά δεν τις εκμεταλλεύθηκαν όπως θα έπρεπε, με αποτέλεσμα την απώλεια βαθμών για ακόμη μία αγωνιστική.
Στο 34' ο Ντεμάι άνοιξε το σκόρ για το Βατόλακκο, για να έρθει το γκολ της ισοφάρισης στο 45'ο λεπτό στη μοναδική φάση που απείλησαν οι γηπεδούχοι με τον Αναστασιάδη.
Πιο δυναμικά μπήκε η Σειρήνα στην επανάληψη, προηγήθηκε δύο φορές, στο 48' Νικολαίδη, για να ισοφαρίσει ο Ντεμάι σε 2-2 στο 70' και το γκολ το γκολ του Αναστασιάδη στο 75' να ισοφαρίσει ο Γιάννης Αράπογλου στο 84'.

Οι καλύτερες φάσεις:
8' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοτζατίσογλου, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθεριάδη.
9' το πλασέ του Ντεμάι απέκρουσε σωτήρια ο Ελευθεριάδης.
19' από το ύψος της μικρής περιοχής ο Αράπογλου ανενόχλητος σούταρε άουτ.
24' καλό σουτ του Τσιάτσιου πέρασε ελάχιστα άουτ.
77' ο Ντεμάι από κοντά πλάσαρε πάνω στον Ελευθεριάδη.
79' ακυρώθηκε γκολ του Νικολαίδη που πέτυχε με κεφαλιά, με την υπόδειξη του επόπτη να είναι σε θέση οφ σάιτ.
Διαιτησία: Θάνος, Στεφούλης, Στεργιόπουλος (ΕΠΣ Γρεβενών)

Α.Ο. ΣΕΙΡΗΝΑ (Κούσκουρας): Ελευθεριάδης, Φαρμάκης Φ. (79' ...),  Φαρμάκης Χ., Κολέτσος, Λιάκας, Φούντογλου, Κουκουτσέλας, Κόνι, Νικολαίδης, Τσιάτσιος, Αναστασιάδης.

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Παπατσάνης, Εμπρικίδης, Κοτενίδης, Ντοβατσίδης (46' Αράπογλου Ελ.), Παπαηλίας, Παπαδόπουλος, Κοτζατίσογλου, Ντεμάι, Αράπογλου Ι., Ζολώτας, Ασλανίδης.