Δευτέρα 30 Δεκεμβρίου 2013

Φιλική νίκη των Λευκαδίων επί του Πυρσού Γρεβενών με σκορ 2-1

Με δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ( Έξαρχος, Γιαουτζής) τα Λευκάδια επικράτησαν του Πυρσού Γρεβενών με 2-1, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Κοπανού. Τα έσοδα του αγώνα δόθηκαν για φιλανθρωπικό σκοπό, ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι...
το διαιτητικό τρίο ( Παυλίδης, Γιάντσης, Παπαδάκης) δώρισε την αποζημίωση του παιχνιδιού στην οικογένεια που δόθηκαν τα χρήματα. Ο Νίκος Παπανώτας χρησιμοποίησε δυο ενδεκάδες στα ημίχρονα, ενώ αγωνίστηκαν και οι υπό δοκιμή Λίνος Αργυρίου ( παρά τα κιλά που απέκτησε στο διάστημα της αγωνιστικής του απραξίας ήταν πολύ καλός) και Σαρακατσάνος ( έδειξε καλά στοιχεία).
Πολύ καλός επίσης στην άμυνα ο Λάμπρος Γατσώρης, ο οποίος έδειξε ότι έχει μεγάλο...φαν στους φιλάθλους των Λευκαδίων!
Στο γήπεδο βρέθηκε και ο προπονητής της Νάουσας Βασίλης Αργυρίου.

PHOTO Gallery

laos-epea.gr

Ευχαριστήριο
Το Δ.Σ. του Α.Σ. ΛΕΥΚΑΔΙΩΝ αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει θερμά τον διαιτητή κ. Παυλίδη Χρήστο και τους βοηθούς του κ.κ Γιάντση Κωνσταντίνο και Παπαδάκη Αθανάσιο, για την διάθεση της αποζημίωσης τους, στον φιλικό αγώνα της ομάδας μας με τον Πυρσό Γρεβενών, την Κυριακή 29 Δεκεμβρίου, στον φιλανθρωπικό σκοπό, στον οποίο πήγαν εξ ολοκλήρου τα έσοδα του αγώνα.